20. februára 2010

Peter Velits štvrtý v etape na Volta ao Algarve

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil v tretej etape pretekov v Volta ao Algarve v Portugalsku s cieľom na vrchole Malhaa 4. miesto. V súboji o 3. ...

Peter Velits

MALHAO 20. februára (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Velits obsadil v tretej etape pretekov v Volta ao Algarve v Portugalsku s cieľom na vrchole Malhaa 4. miesto. V súboji o 3. priečku prehral jazdec tímu HTC Columbia, ktorý bude oslavovať v nedeľu svoje 25. narodeniny, s Američanom Levim Leipheimerom o 3 sekundy. Víťazom etapy sa vďaka pomoci tímových kolegov a nástupu v cieľovom stúpaní stal Španiel Alberto Contador. V celkovom poradí patrí Velitsovi 17. priečka.

Výsledky - cyklistické preteky Volta ao Algarve (Portug.):
3. etapa (Castro Marim - Malhao, 173,7 km): 1. Alberto Contador (Šp.) Astana 5:02:55 h, 2. Tiago Machado (Portug.) Team RadioShack +11 s, 3. Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack +22, 4. Peter Velits (SR) Team HTC - Columbia +25, 5. Tejay Van Garderen (USA) Team HTC - Columbia +25, 6. Jean Christophe Peraud (Fr.) Omega Pharma - Lotto +29

Poradie po 3. etape: 1. Alberto Contador (Šp.) Astana 15:20:17 h, 2. Tiago Machado (Portug.) Team RadioShack +15 s, 3. Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack +28, 4. Samuel Sanchez (Šp.) Euskaltel - Euskadi +35, 5. Tejay Van Garderen (USA) Team HTC - Columbia +35, 6. Rui Costa (Portug.) Caisse d'Epargne +43, ... 17. Peter Velits (SR) Team HTC - Columbia +1:05 min