Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2023

Petíciu Marcinkovej podpísalo už viac ako 53-tisíc ľudí. Bojuje za to, aby rodič mohol byť v nemocnici s dieťaťomPoslanci Národnej rady SR budú vo štvrtok 2. februára rozhodovať o návrhu zákona, ktorý by garantoval právo detí mať pri sebe v nemocnici rodiča. V tlačovej správe o tom informovala stranaZdieľať
3j2a2974 676x451 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR budú vo štvrtok 2. februára rozhodovať o návrhu zákona, ktorý by garantoval právo detí mať pri sebe v nemocnici rodiča. V tlačovej správe o tom informovala strana Sloboda a Solidarita (SaS).


S návrhom prišla poslankyňa NR SR Vladimíra Marcinková (klub SaS), ktorá sa pred necelým týždňom obrátila na verejnosť prostredníctvom petície, čím mohli ľudia svojimi podpismi vyjadriť návrhu svoju podporu. K dnešnému dňu (streda, 1. februára) petíciu podpísalo už viac ako 53-tisíc ľudí. Strana SaS preto vyzýva poslancov, aby toto množstvo podpisov pri hlasovaní o návrhu zákona zohľadnili.

Marcinková uviedla, že taká obrovská podpora petície za veľmi krátky čas svedčí o tom, že verejnosti na tejto téme záleží. Poslankyňa dodala, že pre maloleté dieťa je prítomnosť rodiča v nemocnici jedným z kľúčových faktorov pri psychickom, ale aj fyzickom zvládnutí choroby.

„Dlhodobo sa na mňa obracajú rodičia, ktorí nemohli byť v nemocnici so svojimi deťmi a opisujú posttraumatické stavy, ktoré to u detí vyvolalo. Dokonca mi píšu aj dospelí ľudia, ktorí si takýto zážitok nesú so sebou z detstva a dodnes to v nich spôsobuje úzkostné pocity," uviedla Marcinková s tým, že v skutočnosti nejde o nič zložité, že chcú iba prisunúť rodičovi k lôžku dieťaťa stoličku, ak možnosti nemocnice nedovoľujú viac.

Chcú, aby rodič v procese liečby mohol „držať svoje dieťa za ruku, starať sa oň, odbremeniť zdravotnícky personál od niektorých úkonov a zmierňovať negatívne vplyvy, ktoré cudzie prostredie na proces zotavovania u dieťaťa má,“ uzavrela Marcinková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Petíciu Marcinkovej podpísalo už viac ako 53-tisíc ľudí. Bojuje za to, aby rodič mohol byť v nemocnici s dieťaťom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Federálni vyšetrovatelia v súvislosti s utajovanými dokumentmi prehľadali dom prezidenta Bidena v štáte Delaware
<< predchádzajúci článok
Ústavný súd označil raziu v sídle Penty za nezákonnú, príkaz na prehliadku dala Babacsová