25. júla 2009

Petržalka zdolala DAC, Ružomberok remizoval s B. Bystricou

Futbalisti Petržalky v kole Corgoň ligy zdolali súpera zo Žitného ostrova na domácom ihrisku tesne 1:0. Od úvodných minút mali viac z hry futbalisti Petržalky, ale tak ako v uplynulých dvoch kolách, ...

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti Petržalky v kole Corgoň ligy zdolali súpera zo Žitného ostrova na domácom ihrisku tesne 1:0. Od úvodných minút mali viac z hry futbalisti Petržalky, ale tak ako v uplynulých dvoch kolách, ani tentoraz sa nedokázali v úvodnom dejstve gólovo presadiť. Prvú vážnejšiu príležitosť skórovať mali hráči DAC-u v 20. min, keď sa Helísek prekľučkoval domácou obranou, prekonal i brankára Jenča, ale Konečný z bránkovej čiary jeho strelu vykopol. Hostí podržal v 25. min gólman Novota, keď bravúrne vyrazil Tomčákovú tutovku z rohu šestnástky. V 31. min to bol opäť Tomčák, ktorý chcel z otočky prekvapiť Novotu, ale jeho strela tesne minula bránku. V 41. min mohli skórovať Dunajskostredčania, ale Koejoe ani N´Kendo sa v pokutovom území nedokázali správne zorientovať.

V druhom polčase mali opäť navrch futbalisti Petržalky a konečne, po 240 minútach, dokázali v novej sezóne skórovať. V 61. min zahrával rohový kop Sedlák a Filip Kiss hlavou prekonal Novotu - 1:0. V 76. min mohol zvýšiť náskok "domácich" striedajúci Hodek, ale nemal presnú mušku. Zverenci trénera Hipp v závere kontrolovali svoj náskok, ale minútu pred koncom sa museli strachovať. Do veľkej príležitosti sa dostal Koejoe, no gólman Petržalky Jenčo dobre vybehol a zabránil vyrovnaniu.

Ružomberok doma remizoval s Banskou Bystricou 1:1

Ružomberok v 3. kole Corgoň ligy nedokázal zdolať suseda z Banskej Bystrice a na domácom ihrisku uhral remízu 1:1. Od začiatku to bol zaujímavý futbal s mnohými vzrušujúcimi momentmi na oboch stranách, no na vážnejšiu šancu si museli diváci počkať až do 17. min, a hneď bol z toho gól. Seye vysunul Pečovského, ten presne prihral Bruškovi, ktorý zblízka nedal domácemu brankárovi Hajdúchovi šancu - 0:1. V 25. min Ďubekov trestný kop z hranice veľkého vápna letel len tesne vedľa žrde banskobystrickej bránky. Krátko nato bol na konci akcie domácich Sivčevič, jeho prízemnú strelu Boroš kryl. Domáci pokračovali v snahe o vyrovnanie, ale Dukla ich úsilie účinne eliminovala aktívnou hrou po celej ploche ihriska. V 40. min skúšal šťastie krížnou strelou Lačný, no nemieril presne. V závere prvého polčasu bol v šanci Seye, ktorý stroskotal na domácich zadákoch.

Príťažlivé futbalové predstavenie pokračovalo aj po prestávke. Dobrú príležitosť nevyužil Seye, vzápätí na druhej strane pohrozil Peter Majerník, Boroš sa však zaskočiť nedal. Ružomberčania bojovali, ale veľké chcenie im až príliš zväzovalo nohy a um. Naopak, Banská Bystrica kontrolovala dianie na ihrisku, pôsobila kompaktnejšie a sebavedomejšie. Nezlomná vôľa Liptákov napokon predsa len slávila úspech. V 72. min Ďubek z ľavej strany našiel Lačného, ktorý si spomenul na svoju úspešnú lanskú streleckú jar a pohotovo po zemi vyrovnal - 1:1. V 82. min uvidel Ďuriš po druhej žltej karte aj červenú, no ani početnú prevahu nedokázal MFK využiť na vsietenie vytúženého víťazného gólu. Napokon sa stretnutie pod Čebraťom skončilo spravodlivou remízou 1:1.