26. marca 2007

Phoenix zaváhal v Sacramente

Basketbalisti Denveru Nuggets vyhrali v nedeľu dôležitý zápas v zámorskej NBA na ihrisku Cleveland Cavaliers. Na zodpovedný výkon Nuggets iba s desiatimi faulami domáci nestačili a okrem prvej štvrtiny ...

NEW YORK 26. marca (WEBNOVINY) - Basketbalisti Denveru Nuggets vyhrali v nedeľu dôležitý zápas v zámorskej NBA na ihrisku Cleveland Cavaliers. Na zodpovedný výkon Nuggets iba s desiatimi faulami domáci nestačili a okrem prvej štvrtiny ťahali po zvyšok zápasu za kratší koniec. „Chceli sme diktovať tempo čo najskôr a aj sa nám to podarilo,“ povedal najlepší strelec hostí Carmelo Anthony s 27 bodmi na konte. Dvadsaťjeden bodmi sa k nemu pridal Nené a Allen Iverson pomohol tímu osemnástimi. Rovnaký počet bodov mali na konte i najlepší strelci domáceho tímu LeBron James a Zydrunas Ilgasuskas. "Cavs" sklamali fanúšikov najmä na konci zápasu, keď v rozhodujúcich posledných troch minútach nedokázali streliť ani jeden kôš, zatiaľ čo Nuggets strelili 8 bodov a o osude zápasu tak bolo bez vážnejšieho protestu hostiteľa rozhodnuté. „Zdá sa, že keď hráme proti tímom ako Denver, Phoenix, Dallas, či Washington, snažíme sa hrať rýchly basketbal ako oni. Nám sa však rýchlejšie minie benzín,“ trefne zhodnotil výkon svojich zverencov Mike Brown.

V úlohe favorita zápasu nezlyhali oba vedúce tímy konferencií. Dallas cestoval do Atlanty, kde zaskočil domácich hneď v úvodnej časti hry a 20-bodový náskok do konca duelu dokázal premeniť na víťazstvo. Dallas ťahá ďalšiu šnúru víťazstiev, výhra 104:97 na ihrisku Hawks bola šiestou v rade. Tréner Avery Johnson však spokojný s hrou tímu stále nie je. „Ak je tím kompletný, hráme celkom dobre. Stále to však nie je ono. Nie sme ani blízko k tomu, čo by som od tímu očakával. Ak by sa začalo play off zajtra, bol by som dosť znepokojený. Ale ešte máme nejaký ten čas na prípravu,“ povedal tréner Johnson, čím naznačil, že záver základnej časti nebude pre Mavericks určite žiadnym oddychom pred vyvrcholením sezóny. Líder Východnej konferencie Detroit odohral zápas v Milwaukee proti nevýrazným Bucks. Tí sa nedokázali so súperom popasovať hlavne v druhej a štvrtej časti hry a prehrali vysoko 95:121. Detroit bez Rasheeda Wallacea a Richarda Hamiltona dokázal, že má naozaj silný tím so závideniahodnou lavičkou, čo bude v náročnom play off veľmi dôležitou devízou. „Títo chlapci by boli pre iný tím skvelou základnou zostavou. Pre nás sú výbornou výpomocou, keď je treba, a preto sú skutočne nenahraditeľní,“ povedal obdivne smerom k lavičke Chauncey Billups, ktorý strelil v dueli 12 bodov. Najlepším strelcom Pistons bol Tayshaun Prince s 28 bodmi, na domácej strane sa predviedol 21 bodmi Ersan Ilyasova.

Prekvapenie sa zrodilo v Sacramente, kde zaváhal druhý tím tabuľky Západnej konferencie Phoenix Suns. Phoenix je už istým víťazom Pacifickej divízie, no v Sacramente nedokázal ubrániť najmä Mika Bibbyho, ktorý strelil 37 bodov. Bibby tak pripomenul divákom lepšie roky Kings, v tej aktuálnej sa vidina play off po mnohých rokoch zdá čoraz viac nedosiahnuteľná. „Dnes to bolo naozaj pekné. Bola to krásna výhra, ktorú sme potrebovali. Máme pred sebou ešte 12 zápasov a pokúsime sa o miestenkou do play off ešte popasovať,“ povedal po zápase šťastný 28-ročný hráč. Ešte lepším výkonom sa predviedol svojim divákom v Indiannapolise Jermaine O`Neal, ktorý Chicagu nastrieľal 39 bodov a doskočil 14 lôpt, Pacers však s Bulls prehrali 90:92. Vo vyrovnanom stretnutí napokon rozhodovali posledné momenty, keď iba 2,8 sekundy pred koncom bol šťastným víťazným strelcom Ben Gordon, ktorý strelil dohromady 31 bodov. Trochu prekvapujúco prehral Houston v Oklahoma City, keď neudržal trend z prvej štvrtiny a napokon musel kapitulovať v pomere 94:106. Najlepším strelcom večera sa stal opäť Kobe Bryant, tentoraz však dokázal streliť „iba“ 43 bodov a rekord Wilta Chamberlaina v počte „50-bodových“ zápasov v rade tak zatiaľ zostáva nezdolaný. LA Lakers však nezaváhali už v piatom stretnutí v rade, v kalifornskom derby s Golden State vyhrali tesne 115:113. Najvyššiu kapituláciu večera museli prehltnúť hráči Seattlu, ktorí bez Raya Allena podľahli San Antoniu zahanbujúco pred vlastnými divákmi 79:120. V poslednom nedeľňajšom dueli si to rozdali Minnesota s Portlandom, vo vyrovnanom zápase strelili o jeden bod viac domáci (94:93).

Výsledky - nedeľa:

Atlanta - Dallas 97:104

Najviac bodov: Josh Smith a Childress po 21, Lue 15 - Josh Howard a Nowitzki po 28, Terry 27, štvrtiny: 19:39, 25:19, 23:17, 30:29, 19 322 divákov

Milwaukee - Detroit 95:121

Najviac bodov: Ilyasova 21, Ch. Bell 17, Redd 14 - Prince 28, McDyess 20, Maxiell 19 (15 doskokov), štvrtiny: 26:22, 18:37, 28:28, 23:34, 15 369 divákov

Minnesota - Portland 94:93

Najviac bodov: Garnett 22, Foye 17, R. Davis 15 - Roy 22, Z. Randolph 19, Aldridge a Webster po 13, štvrtiny: 22:22, 22:25, 24:21, 26:25, 16 273 divákov

Indiana - Chicago 90:92

Najviac bodov: J. O`Neal 39 (14 doskokov), Dunleavy 23, Murphy 9 - Gordon 31, Deng (10 doskokov) a Hinrich po 14, štvrtiny: 29:28, 23:22, 19:20, 19:22, 18 165 divákov

Sacramento - Phoenix 107:100

Najviac bodov: Bibby 37, Artest 24, Salmons 17 - Barbosa 27, Stoudemire 23 (11 doskokov), Nash 18, štvrtiny: 27:23, 27:24, 23:33, 30:20, 17 317 divákov

Cleveland - Denver 93:105

Najviac bodov: L. James a Ilgauskas po 18, Hughes 17 - Anthony 27, Nené 21, Iverson 18 (12 asistencií), štvrtiny: 26:23, 27:32, 22:26, 18:24, 20 562 divákov

New Orleans - Houston 106:94

Najviac bodov: Paul 28, David West 23, D. Mason 19 - McGrady 31, Jao 16, Head 15, štvrtiny: 20:30, 24:22, 31:21, 31:21, 19 164 divákov

Seattle - San Antonio 79:120

Najviac bodov: Ridnour 16, Wilcox 14, Lewis 13 - Ginobili 19, T. Parker 18, Duncan 16 (10 doskokov), štvrtiny: 23:30, 17:23, 25:28, 14:39, 16 409 divákov

LA Lakers - Golden State 115:113

Najviac bodov: Bryant 43, Odom 24 ( 19 doskokov), S. Parker 13 - M. Ellis 31, A. Harrington 23, S. Jackson 16, štvrtiny: 35:25, 30:36, 20:27, 30:25, 18 997 divákov.