Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. júla 2006

Pittner má "nateraz záujem ísť na hríby, ak začne pršať"Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Ladislav Pittner má "nateraz záujem ísť na hríby, ak začne pršať a prečítať si niečo iné než len úradné zvodky". Písať knihu sa zatiaľ ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) - Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Ladislav Pittner má "nateraz záujem ísť na hríby, ak začne pršať a prečítať si niečo iné než len úradné zvodky". Písať knihu sa zatiaľ nechystá, pretože je zatiaľ viazaný služobným tajomstvom. "Nemám záujem toto služobné tajomstvo narušiť už aj z dôvodu, že sme od novembra 1989 prežili veľa hektických udalostí, ktoré až čas bude vedieť posúdiť," povedal. Pittner riadil tajnú službu od 4. apríla 2003.

Pittnera dnes z funkcie na návrh vlády odvolal prezident Ivan Gašparovič. Na miesto šéfa SIS kabinet Roberta Fica minulý týždeň navrhol premiérovho blízkeho spolupracovníka Jozefa Magalu, prezident by ho pravdepodobne mal vymenovať do konca týždňa.

Prezident Gašparovič sa Pittnerovi poďakoval za jeho prácu a vzájomnú spoluprácu hodnotil pozitívne. "Robili ste v prospech Slovenskej republiky a bezpečnosti našich občanov," uviedol prezident s tým, že SIS pod Pittnerovým vedením obstála. Pittner poznamenal, že SIS je jednou z mála postkomunistických služieb, ktorá sa zbavila všetkých bývalých príslušníkov z komunistickej štátnej bezpečnosti. "Naša služba má mimoriadnu autoritu, boli sme predsedníckou krajinou všetkých európskych spravodajských služieb," dodal. Tvrdenia, že SIS pod jeho vedením stagnovala, Pittnera pobavili. "To už je naozaj na smiech," dodal.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kašický chce vzťahom s Poľskom venovať prioritnú pozornosť
<< predchádzajúci článok
Prezident svoju účasť na schôdzi NR SR nepotvrdil