28. apríla 2008

Pittsburgh aj Dallas zvýšili náskok v sérii na 2:0

Hokejisti Pittsburghu zvládli aj druhý domáci zápas a v semifinále play off Východnej konferencie vedú nad New York Rangers na zápasy 2:0. Rovnakým pomerom totiž zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí. ...

NEW YORK 28. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti Pittsburghu zvládli aj druhý domáci zápas a v semifinále play off Východnej konferencie vedú nad New York Rangers na zápasy 2:0. Rovnakým pomerom totiž zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí. Víťazný gól strelil v 34. min v presilovej hre po prihrávke Jevgenija Malkina Jordan Staal, výhru Penguins potom poistil gólom do prázdnej bránky Adam Hall. Rangers držal v hre vynikajúci Henrik Lundqvist, ktorý zaznamenal 30 úspešných zákrokov a zneškodnil aj sólový nájazd Mariána Hossu, ale v útoku boli hostia bezzubí. V záverečných minútach nevyužili ani dve presilové hry. "Naša hra v oslabení bol vynikajúca. Vieme zahrať na oboch stranách klziska. Ak je partia otvorená, vieme hrať otvorene, ale vieme aj brániť tesný náskok," povedal Staal, ktorý tradične naskakoval na oslabenia. Hosťom nepomohla ani taktika provokovania, ktorej tradičnými aktérmi boli Sean Avery a Brendan Shanahan. V prvej tretine ale dokonca aj Jaromír Jágr dohováral domácemu kapitánovi Sidneymu Crosbymu. "Neprezradím, čo som mu povedal," poznamenal Jágr a po chvíľke dodal: "Poprial som mu veľa šťastia." Rangers síce päť min pred koncom vyrovnali, ale Martin Straka dostal puk za bránkovú čiaru spod betónov Marca-Andreho Fleuryho až po hvizde rozhodcu. Hostia však neprotestovali. "Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie," povedal tréner hostí Tom San Jose prehralo s Dallasom aj druhý domáci zápas a v semifinále Západnej konferencie čelí stavu 0:2. Stars síce prehrávali po dvoch tretinách 1:2, ale po niekoľkýkrát v play off rozhodli o svojom triumfe v záverečnej časti hry. Hneď v jej úvode urobil obrovskú chybu strelec otváracieho gólu Joe Pavelski a Brad Richards vyrovnal na 2:2. Domáci Sharks sa z úderu nespamätali a potom inkasovali ešte trikrát. "Opäť sa potvrdilo, že nám v play off úžasne vychádzajú tretie tretiny. S cestou do San Jose sme veľmi spokojní, na každom našom striedaní bolo vidieť, že sme hladní po víťazstve. Teraz musíme potvrdiť formu na domácom ľade. Je to na nás," žiaril spokojnosťou veterán Dallasu Mike Modano. Jeho mužstvo mohlo opäť počítať so službami obrancu Sergeja Zubova, ktorý sa do zostavy vrátil po trojmesačnom zranení a vypracoval v presilovke tretí gól pre Modana. "Ďalší skvelý moment v jeho podaní," povedal Modano, ktorý so Zubovom hrá od roku 1996. San Jose dúfa, že v Dallase zaberie. "V základnej časti sa nám tam darilo. Nesmieme hlavne zúfať nad premárnenými šancami," povedal kouč Sharks Ron Wilson. Výsledky: VÝCHODNÁ KONFERENCIA Pittsburgh - NY Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - stav série 2:0 Góly: 34. J. Staal (Malkin, Ryan Whitney), 60. Hall (Scuderi, Gončar). Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:26. Brankári: Fleury - H. Lundqvist. Diváci: 17 132. ZÁPADNÁ KONFERENCIA San Jose - Dallas 2:5 (1:1, 1:0, 0:4) - stav série 0:2 Góly: 11. Pavelski (Rivet, Cheechoo), 35. M. Michálek (B. Campbell, Rivet) - 16. Ribeiro (Morrow, Norström), 41. B. Richards, 44. Modano (Zubov, B. Richards), 54. Hagman (B. Richards, L. Eriksson), 59. Hagman (B. Richards). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:26. Brankári: Nabokov (58. Boucher) - Turco. Diváci: 17 496. SITA

Slovenská hokejová reprezentácia pricestovala v nedeľu večer do dejiska 72. majstrovstiev sveta