24hod.sk    Šport    MS 2006 - Futbal

30. júna 2006

Po jedenástkovom rozstrele do semifinále postúpilo Nemecko

Prvým semifinalistom XVIII. majstrovstiev sveta vo futbale sa stal domáci tím Nemecka, ktorý v piatkovom podvečernom štvrťfinálovom dueli zdolal na Olympijskom štadióne v Berlíne reprezentáciu Argentíny ...

BERLÍN 30. júna (SITA) - Prvým semifinalistom XVIII. majstrovstiev sveta vo futbale sa stal domáci tím Nemecka, ktorý v piatkovom podvečernom štvrťfinálovom dueli zdolal na Olympijskom štadióne v Berlíne reprezentáciu Argentíny až po lepšom zvládnutí jedenástkového rozstrelu 4:2. O rozhodujúci úspešný zásah zverencov trénera Jürgena Klinsmanna sa postaral z bieleho bodu vo štvrtej sérii Tim Borowski. Duel dvoch veľkých favoritov na celkové prvenstvo sa pod vedením slovenskej rozhodcovskej trojice na čele s hlavným arbitrom Ľubošom Micheľom skončil v riadnom hracom čase aj po predĺžení 2x15 minút nerozhodne 1:1. Po bezgólovom prvom polčase dostal Juhoameričanov do vedenia v 49. min po rohu Riquelmeho hlavou stopér Ayala, za domácich vyrovnával v 80. min po centri Ballacka a priťuknutí Borowského tiež hlavou Klose.

Keďže sa na stave už nič nezmenilo, muselo sa predlžovať o 2x15 minút. V prvej pätnásťminútovke nadstaveného času boli o niečo aktívnejší Nemci, vyloženú príležitosť si však nevypracovali. Nepresadili sa Metzelder ani Neuville. Po výmene strán zas nechceli pripustiť jedenástkový rozstrel Argentínčania, ale Tevez neprekvapil Lehmanna a strela obrancu Colocciniho skončila na brvne nemeckej bránky. Napokon sa predsa len muselo rozhodnúť z bieleho bodu. Kým štvorica domácich futbalistov Neuville, Ballack, Podolski a Borowski nezaváhala, v drese Argentíny sa k nim pridali len Julio Cruz a Maxi Rodriguez, neuspela dvoica Ayala a Cambiasso. V Berlíne tak mohla po Borowského góle vo štvrtej sérii vypuknúť v hľadisku nemecká radosť.