24hod.sk    Šport    MS 2006 - Futbal

30. júna 2006

Prvým semifinalistom MS vo futbale tím Nemecka

Prvým semifinalistom XVIII. majstrovstiev sveta vo futbale sa stal domáci tím Nemecka, ktorý v piatkovom štvrťfinálovom dueli zdolal na Olympijskom štadióne v Berlíne výber Argentíny až po lepšom ...

BERLÍN 30. júna (WEBNOVINY) - Prvým semifinalistom XVIII. majstrovstiev sveta vo futbale sa stal domáci tím Nemecka, ktorý v piatkovom štvrťfinálovom dueli zdolal na Olympijskom štadióne v Berlíne výber Argentíny až po lepšom zvládnutí jedenástkového rozstrelu 4:2. O rozhodujúci úspešný zásah zverencov trénera Jürgena Klinsmanna sa postaral z bieleho bodu vo štvrtej sérii Tim Borowski. Duel dvoch veľkých favoritov na celkové prvenstvo sa skončil v riadnom hracom čase aj po predĺžení 2x15 minút nerozhodne 1:1 (1:1, 0:0). Po bezgólovom prvom polčase dostal Juhoameričanov do vedenia v 49. min po rohu Riquelmeho hlavou stopér Ayala, za domácich vyrovnával v 80. min po centri Ballacka a priťuknutí Borowského tiež hlavou Klose.

Štvrťfinále (Berlín):

Nemecko - Argentína 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), na strely zo značky pokutového kopu 4:2, do semifinále MS 2006 postúpilo Nemecko

Góly: 80. Klose - 49. Ayala, ŽK: 3. Podolski, 90.+ Odonkor, 114. Friedrich - 46. Sorin, 60. Mascherano, 88. Maxi Rodriguez, 95. Julio Cruz, rozhodovali: Ľuboš Micheľ - Roman Slyško, Martin Balko (všetci SR), 72 000 divákov (vypredané)

Nemecko: Lehmann - Friedrich, Mertesacker, C. Metzelder, Lahm - B. Schneider (62. Odonkor), Frings, Ballack, Schweinsteiger (74. Borowski) - Klose (86. Neuville), Podolski

Argentína: Abbondanzieri (71. L. Franco) - Coloccini, Ayala, Heinze, Sorin - Mascherano - Maxi Rodriguez, Lucho Gonzalez - Riquelme (72. Cambiasso) - Crespo (79. Julio Cruz), Tevez

Jedenástkový rozstrel:

Neuville (Nem.) - 1:0, Julio Cruz (Arg.) - 1:1, Ballack (Nem.) - 2:1, Ayala (Arg.) - nepremenil, Lehmann chytil, Podolski (Nem.) - 3:1, Maxi Rodriguez (Arg.) - 3:2, Borowski (Nem.) - 4:2, Cambiasso (Arg.) - nepremenil, Lehmann chytil.