04. februára 2006

Po penaltovej dráme do semifinále aj Pobrežie Slonoviny

Štvrtým a posledným semifinalistom na Africkom pohári národov vo futbale sa v sobotu stal tím Pobrežia Slonoviny, ktorý zdolal Kamerun po penaltovej dráme 12:11 na pokutové kopy. V riadnom hracom čase ...

KÁHIRA 4. februára (WN/SITA) - Štvrtým a posledným semifinalistom na Africkom pohári národov vo futbale sa v sobotu stal tím Pobrežia Slonoviny, ktorý zdolal Kamerun po penaltovej dráme 12:11 na pokutové kopy. V riadnom hracom čase sa duel skončil 0:0. Vedenia sa ujalo Pobrežie Slonoviny krátko po začatí predĺženia, ale Kamerun potreboval na vyrovnanie iba tri minúty. Rozhodnutie priniesli až pokutové kopy, kde najskôr premenilo svoje pokusy všetkých 10 hráčov v poli z každého tímu i obaja brankári. Začínalo sa odznova, oba tímy nasadili svoje najväčši hviezdy. Kamerunský útočník FC Barcelona Samuel Eto´o však bránku prekopol a keď sa na druhej strane nemýlil kanonier FC Chelsea Didier Drogba, z postupu do semifinále sa tešili hráči Pobrežia Slonoviny. V boji o účasť vo finále bude ich súperom Nigéria.

Výsledok - Africký pohár národov - štvrťfinále:
Kamerun - Pobrežie Slonoviny 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0), na pokutové kopy 11:12, do semifinále postúpilo Pobrežie Slonoviny
Góly: 95. Meyong - 92. B. Kone, rozhodoval: Mohamed Guezzaz (Maroko)

Kamerun: Souleymanou - Geremi, Song, Bikey, Atouba - Olembe (79. Douala), Makoun, Saidou, Kome - Webo (33. Meyong), Eto'o
Pobrežie Slonoviny: Tizie - Kouassi, Toure, Eboue (111. Zoro), Boka - Fae, Zokora, Toure (87. B. Kone), Akale (96. Ndri) - Drogba, A. Kone