Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júna 2012

Podľa amerického ministra násilie v Afganistane poklesloAmerický minister obrany Leon Panetta pricestoval vo štvrtok na nečakanú návštevu Afganistanu. Stalo sa tak deň po tom, čo si samovražedné útoky na juhu krajiny vyžiadali 22 obetí. Cieľom ...Zdieľať
panetta KÁBUL 7. júna (WEBNOVINY) - Americký minister obrany Leon Panetta pricestoval vo štvrtok na nečakanú návštevu Afganistanu. Stalo sa tak deň po tom, čo si samovražedné útoky na juhu krajiny vyžiadali 22 obetí.


Cieľom Panettovej cesty je vypočuť si od veliteľov vyhodnotenie bezpečnostnej situácie a aj napriek nárastu násilia prerokovať plány na stiahnutie amerických vojakov.

Panetta počas svojej štvrtej návštevy Afganistanu potvrdil nárast útokov, ako aj to, že povstalci sú očividne lepšie organizovaní. Trval však na tom, že celková úroveň násilia poklesla.

Od najvyššieho veliteľa Johna Allena chce ohodnotenie situácie, aby videl, nakoľko je presvedčený o schopnosti NATO čeliť hrozbám zo strany Talibanu a Hakkáního siete, ktoré operujú zo svojich základní v Pakistane.

Allen musí do konca septembra z Afganistanu stiahnuť 23 000 amerických vojakov. Zvyšných asi 68 000 Američanov by malo krajinu opustiť do konca roka 2014.

Šéf Pentagonu pricestoval do Afganistanu len deň po tom, čo si samovražedný útok na juhu krajiny vyžiadal 22 obetí a najmenej 50 zranených.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peniaze z eurovalu bude chcieť možno aj Cyprus
<< predchádzajúci článok
Brusel nepodporí projekt širokorozchodnej trate

Podľa amerického ministra násilie v Afganistane pokleslo - diskusné fórum čitateľov