Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. augusta 2006

Podľa Presidents od the USA je Slovensko nádherná krajinaKeď Chris Ballew zo skupiny Presidents of the USA vystúpil na hlavné pódium počas siedmeho ročníka multimediálneho festivalu Hodokvas, bola to jeho premiéra na Slovensku.Zdieľať
  O krajine pritom takmer nič nevedel. Po vystúpení pred niekoľkými tisíckami hudobných nadšencov však už v jednom zo stanov za pódiom Slovensko charakterizovať vedel. "Je to nádherná krajina plná minerálky," uviedol pre agentúru SITA. "A zákerného tvrdého alkoholu," doplnil ho bubeník Jason Finn. Presidents of the USA majú pre najbližšie obdobie nabitý program. Čaká ich množstvo vystúpení vo Veľkej Británii a neskôr aj v Austrálii. "Budeme robiť mnoho vecí okrem spania," spresnil Finn. Koncom roka chcú pritom začať pracovať na novom albume. "Keby sme mali pesničky, začneme nahrávať aj zajtra," priznal Ballew. Ako však dodal, radi by album dokončili na budúci rok.

Keď sa trio členov skupiny v roku 1993 rozhodovalo, ktorý z piatich navrhovaných názvov si dajú, vymysleli súťaž. Dohodli sa na tom, že ich budú hovoriť a dajú si ten, na ktorý budú všetci nejakým spôsobom reagovať. "Keď zaznelo Presidents of the United States of America, všetci sme povedali 'á'," prezradil Finn. "Bol to prvý názov na ktorý niekto reagoval. Bol to horor," dodal Ballew.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Infineon získal kontrakt na bezpečnostné pasové čipy pre USA
<< predchádzajúci článok
Posledný tohtoročný koncert Jaga Jazzist bol na Slovensku

Podľa Presidents od the USA je Slovensko nádherná krajina - diskusné fórum čitateľov