Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. augusta 2006

Posledný tohtoročný koncert Jaga Jazzist bol na SlovenskuNórska nudžezová formácia Jaga Jazzist odohrala na Slovensku svoj posledný tohtoročný koncert.Zdieľať
Desaťčlenná kapela sa predstavila slovenskému publiku vo štvrtok, v prvý večer multimediálneho festivalu Hodokvas. Stan určený pre 4000 ľudí, v ktorom sa koncert konal, bol plný fanúšikov. Tí si mohli vychutnať experimentálnu elektroniku v spojení s dychovými hudobnými nástrojmi. Kapela opustila Slovensko na druhý deň po koncerte a zamierila rovno do svojho štúdia v Oslo, kde ich čaká nahrávanie ďalšieho albumu. "Toto bol náš posledný koncert v tomto roku. Teraz sa ideme zatvoriť do štúdia, kde sa pustíme do nahrávania nového albumu," povedal pre agentúru SITA jeden z členov kapely, bubeník Martin Horntveth.

Svoj prvý album vydala formácia Jaga Jazzist v roku 1994. V tomto čase mal jej najmladší člen 14 rokov. Počas fungovania kapely sa menilo jej zloženie aj počet členov. V súčasnom zložení hrajú od začiatku tohto roku. Do povedomia hudobných kritikov sa Jaga Jazzist dostali v roku 2002, keď ich album The Stix označila britská rozhlasová stanica BBC za najlepšiu džezovú platňu roka. Kapela má za sebou niekoľko desiatok koncertov po celej Európe a predstavili sa aj divákom v USA a Kanade.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Presidents od the USA je Slovensko nádherná krajina
<< predchádzajúci článok
Multimediálny festival Hodokvas prilákal viac ako 20 tisíc návštevníkov

Posledný tohtoročný koncert Jaga Jazzist bol na Slovensku - diskusné fórum čitateľov