Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2007

Pokračuje proces v kauze vraždy v PolomkeV utorok bude na Okresnom súde v Banskej Bystrici pokračovať hlavné pojednávanie v prípade vraždy Jána Kubašiaka z Polomky. Prokurátor v tejto veci obžaloval bývalých policajtov Róberta P. ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 27. augusta (WEBNOVINY) - V utorok bude na Okresnom súde v Banskej Bystrici pokračovať hlavné pojednávanie v prípade vraždy Jána Kubašiaka z Polomky. Prokurátor v tejto veci obžaloval bývalých policajtov Róberta P. a Róberta Č. Ako svedok by mal vypovedať aj horehronský podnikateľ Igor Š., údajný objednávateľ Kubašiakovej vraždy.
Podnikateľa Kubašiaka zavraždili 14. novembra minulého roku večer v jeho dome v Polomke v okrese Brezno. Prokurátor za jeho smrť viní bývalého banskobystrického vyšetrovateľa Róberta P. Ten mal pištoľou s tlmičom zozadu streliť Kubašiakovi do hlavy, čo prokurátor kvalifikoval ako úkladnú vraždu. Róbertovi P. za vraždu a ďalšie zločiny hrozí 25 rokov väzenia až doživotie. Jeho komplic Róbert Č. je obžalovaný zo zločinu lúpeže a ďalších zločinov. Hrozí mu sedem až dvanásť rokov odňatia slobody. Na akcii v Polomke sa zúčastnil aj Juraj Roszík, v tom čase aktívny policajt v Trenčíne. Ten spolupracoval s políciou a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste. Podľa nej prijal trest odňatia slobody 8,5 roka v ústave so stredným stupňom stráženia.
Útočníci sa v podnikateľovom dome preukázali služobnými preukazmi a policajnej hliadke, ktorú privolal sused Kubašiakovcov povedali, že ide o špeciálnu utajenú akciu. Následne členov hliadky zviazali, rovnako ako aj Kubašiaka a jeho príbuzných a ďalších ľudí, ktorí boli u neho v tom čase na návšteve. Potom si dali otvoriť trezor, z ktorého ulúpili doklady, peniaze a šperky. Jednému policajtovi z hliadky sa podarilo vyslobodiť a privolal kolegov. Páchateľov unikajúcich na aute prenasledovala ďalšia hliadka, po ktorej trojica útočníkov začala strieľať a jedného policajta ťažko zranili. Podarilo sa im ujsť, no v aute zostali dokumenty, peniaze a zbraň, ktorou bol zavraždený Kubašiak.

Bývalý vyšetrovateľ Róbert P. odmieta, že vraždil a tvrdí, že v čase ich útoku do domu prišla aj štvrtá osoba, ktorá Kubašiaka zastrelila. Jeho dvaja komplici však tvrdia, že strieľal Róbert P. V súvislosti s udalosťami po Kubašiakovej vražde stíhajú za marenie spravodlivosti a nedovolené ozbrojovanie aj 61-ročného otca Róberta P. Policajti ho zadržali tri dni po vražde a našli u neho doklady na synovo meno, peniaze, oblečenie a hlaveň pištole, ktorá bola použitá pri Kubašiakovej vražde.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tóthová s Laššákovou navrhujú posun termínu skúšky tlmočníkov
<< predchádzajúci článok
Trnavčania triedia odpad zodpovednejšie ako vlani

Pokračuje proces v kauze vraždy v Polomke - diskusné fórum čitateľov