03. septembra 2009

Poláškova piata prehra v rade

Slovenský tenista Filip Polášek a Američan Travis Parrott zarážajúcim spôsobom prehrali vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v ...

NEW YORK 3. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Filip Polášek a Američan Travis Parrott zarážajúcim spôsobom prehrali vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (31. augusta - 13. septembra, celková dotácia 21,664 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku) s nenasadeným taiwansko-izraelským párom Lu Jen-chsun, Dudi Sela za 118 minút 6:3, 6:7 (2), 2:6.

Trinástky žrebu 128. majstrovstiev USA pritom viedli v druhom sete 5:3, napokon im to však nestačilo. V extravagantnej rozhodujúcej časti prehrávali 0:3 s dvojitým brejkom, a hoci znížili na 1:3 a po ďalšej strate vlastného servisu upravili na 2:4, v siedmom geme znova odovzdali podanie a už sa nevzchopili.

Maximom 24-ročného zvolenského rodáka Poláška, momentálne 24. v deblovom svetovom rebríčku ATP, na úrovni "veľkej štvorky“, zostáva dosiahnutie vlaňajšieho wimbledonského osemfinálového 3. kola. Tento rok sa v Melbourne, Paríži i Londýne zhodne porúčal v 2. kole. Úradujúci domáci Tenista roka sa aj vlani - tiež s Parrottom - pri svojej newyorskej premiére lúčil už v 1. kole, a to proti rakúsko-nemeckému tandemu Jürgen Melzer, Rainer Schüttler (5:7, 6:7 /3/).

Daviscupový reprezentant SR Polášek po Wimbledone 2009 za tri týždne postupne triumfoval vo štvorhre na antuke vo švédskom Bastade (s Čechom Jaroslavom Levinským) a prebojoval sa - takisto na najpomalšom podklade - do súboja o titul v nemeckom Hamburgu (s Brazílčanom Marcelom Melom) a švajčiarskom Gstaade (s Levinským). Následne ešte uhral washingtonské semifinále, odvtedy však trikrát prehral v 1. kole (Montreal, Cincinnati, New Haven). Celkovo má na svojom konte tri deblové primáty z ôsmich finále.

Štvorhra mužov - 1. kolo:
Lu Jen-chsun, Dudi Sela (Taiw./Izr.) - Travis Parrott, Filip Polášek (13-USA/SR) 3:6, 7:6 (2), 6:2 za 118 minút

Mertiňák prehral v 1. kole miešanej štvorhry

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Estónka Kaia Kanepiová prehrali vo štvrtkovom stretnutí 1. kola miešanej štvorhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (31. augusta - 13. septembra, celková dotácia 21,664 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku) s takisto nenasadenou taliansko-srbskou dvojicou Flavia Pennettová, Dušan Vemič za 75 minút 6:3, 4:6, 2:10 (zápasový tajbrejk).

Dvadsaťdeväťročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák sa predstavil v mixe na úrovni "veľkej štvorky" len po tretí raz v kariére a jeho jediným úspechom zostáva víťazstvo v 1. kole tohtoročného Wimbledonu po boku Talianky Mary Santangelovej. Na 128. majstrovstvách Spojených štátov amerických ešte pokračuje vo štvorhre mužov. S Čechom Františkom Čermákom si ako desiatky tohto podujatia v 2. kole zmerajú sily s talianskym tandemom Simone Bolelli, Andreas Seppi.

Miešaná štvorhra - 1. kolo:
Flavia Pennettová, Dušan Vemič (Tal./Srb.) - Kaia Kanepiová, Michal Mertiňák (Est./SR) 3:6, 6:4, 10:2 (zápasový tajbrejk) za 75 minút