Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. mája 2020

Poľskému vodičovi zadržali colníci cisternu, namiesto mazacieho oleja v nej našli naftuPríslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina zadržali na Orave poľskému vodičovi cisternu s viac ako 31 000 litrami minerálneho oleja. Pomocou prístroja na identifikáciu látok zistili, že sa v nej ...Zdieľať
colnici 676x507 22.5.2020 (Webnoviny.sk) - Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina zadržali na Orave poľskému vodičovi cisternu s viac ako 31 000 litrami minerálneho oleja. Pomocou prístroja na identifikáciu látok zistili, že sa v nej namiesto deklarovaného mazacieho oleja nachádza nafta. Únik na spotrebnej dani vyčíslili na vyše 12 000 eur.

Z cisterny odobrali viaceré vzorky


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa žilinského Colného úradu Božena Chríbiková, hliadka odobrala z jednotlivých komôr cisterny viaceré vzorky a urobila predbežnú analýzu pomocou spektrometra - prístroja, ktorý pracuje na princípe laserového svetla.

V priebehu niekoľkých sekúnd identifikoval prepravované látky a vo všetkých prípadoch ukázal zhodu s motorovou naftou.

Prepravcovi hrozí pokuta


Pohonné látky skončili v sklade zadržaného tovaru. Ak aj odborná expertíza potvrdí, že ide o naftu, prepadne v prospech štátu a prepravcu neminie pokuta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poľskému vodičovi zadržali colníci cisternu, namiesto mazacieho oleja v nej našli naftu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Ochodnici už druhýkrát v krátkom čase horelo rúbanisko, prácu hasičov sťažoval aj silný vietor (foto)
<< predchádzajúci článok
Bratislava v kontexte dvoch nadväzných konferencií. Urbansummit prináša návod na zlepšenie života v Bratislave, Virtualtechsummit vytvoril platformu pre najväčšie krízové virtuálne stretnutie municipalít Európy a Slovenska v histórii

Poľskému vodičovi zadržali colníci cisternu, namiesto mazacieho oleja v nej našli naftu - diskusné fórum čitateľov