24hod.sk    Šport    Hokej

19. októbra 2005

Poprad obrátil duel s Nitrou

Hokejová ST Extraliga mala včera na programe zápasy kompletného 17. kola.

Šláger videli diváci pod Tatrami, kde sa stretli prvé dva tímy tabuľky. Domácich hneď v úvode zaskočil raketový nástup Nitry, ktorá už v 11. min viedla 3:0, keď sa postupne presadil Kolník, Kmeč a Mihálik. V druhej tretine sa však domácim podaril dokonalý obrat, keď štyrikrát prekonali brankára Račka. Tlak hostí v závere už vyrovnanie nepriniesol. Súboj Košíc so Zvolenom pripravil domácim divákom gólové hody, keď ich až sedemkrát rozjasali hokejisti z východu. Zvolenu sa nepodarilo vsietiť ani jeden presný zásah a zaznamenal tak prvú prehru na nulu. Stretnutie medzi Martinom a majstrom z Bratislavy priniesol najmä zo strany domácich výborný hokej a veľké prekvapenie v podobe vysokého víťazstva Stredoslovákov. V zápase sa blysol  najmä Török, ktorý v 36. min zavŕšil svoj hetrik. Liptáci nastúpili do zápasu so Skalicou slabo a po prvej tretine prehrávali 0:2. V druhej časti sa domáci zlepšili a podarilo sa im aj vyrovnať. V poslednej tretine však dvakrát inkasovali a prehrali 2:4. Stretnutie priemernej úrovne odohrali hokejisti v Žiline, kde domáci podľahli Trenčínu 1:2.

(0:3, 4:0, 0:0)

Góly: 21. Škovira, 27. Kroták, 29. Zavacký, 35. Mašlonka - 5. Kolník, 10. Kmeč, 11. Mihálik. Rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík, vylúčení: 9:9, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, striedania: 11. Hurajt za Kožucha, od 21. sa zapojila štvrtá päťka Valečko, Gurčík, Mašlonka, Smolka, Haščák - 29. Fikrt za Račku, 3 356 divákov.
POPRAD: Kožuch - Turan, Javín, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Bambúch - Škovíra, Kroták, Pavličko - P. Segľa, Hála, Kubenko - Zavacký, Piatak, Žemlička
NITRA: Račko - Petrina, P. Majeský, Milo, Hruška, Vlk, Švarný - Podstavek, Chrenko, Š. Saliji - Kolník, Kollár, Kmeč - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Pupák, Mihálik, G. Saliji.

MARTIN 7:3 SLOVAN
(2:0, 3:2, 2:1)

Góly: 5., 26., 36. Török, 20. Koložváry, 35. Kolba, 49. T. Jaško, 53. T. Višňovský - 31. Ďurák, 39. Hujsa, 45. Kucharczyk. Rozhodovali: D. Konc - Višňovský, Mášik, vylúčení: 7:7, navyše: Ďurák (Slovan) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, striedania: za Slovan od 53. T. Varga, Ulehla, Prokop, 3 000 divákov.
MARTIN: Rovnianek - Cebák, Hančák, Stolárik, Stančok, Kolba, Vantroba - Török, Bulík, Koložváry - Pokrivčák, Holečko, Važan - T. Jaško, Kuric, T. Višňovský - Šimo, Š. Zachar, L. Bokroš.
SLOVAN: Barta - Pavlas, Jendek, Špila, Ďurák, K. Sloboda, R. Sloboda - Kucharczyk, Hujsa, Junas - K. Kováč, Kaděra, Němčický - D. Pašek, Dornič, Macho.

L. MIKULÁŠ 2:4 SKALICA
(0:2, 2:0, 0:2)

Góly: 35. Róbert Huna, 40. Hovorka - 5. Křetinský, 19. Lišťák, 53. R. Školiak, 59. M. Ivičič. Rozhodovali: Lauff - Bednár, Kubuš, vylúčení: 3:5, navyše: M. Školiak (LM) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1 326 divákov.
L. MIKULÁŠ: Falter - M. Droppa, Fatyka, Lištiak, M. Školiak, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus - M. Hovorka, Polák, Tarageľ - Kopecký, Pohanka, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Bohucký, Trochta, Krátky
SKALICA: Tuček - Benák, Flamík, M. Ivičič, Křetinský, Komárek, Zajac, Klement, Škadra -  Mikúš, Vala, Liščák - R. Školiak, Jarolín, Hartmann - Grill, Sýkora, Líška - Mucha, Hrnčirík, Malík.

KOŠICE 7:0 ZVOLEN
(2:0, 4:0, 1:0)

Góly: 17., 31. Sabol, 15. Bombic, 22. Kledrowetz, 23. Lažo, 39. Kmiť, 55. Krayzel. Rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 7:6, navyše: I. Majeský (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, striedania: 41. Petrík za J. Laca, 41. M. Slovák za Draveckého - 23. Filo za Šimonoviča, 1 900 divákov.
KOŠICE: J. Laco - Kledrowetz, M. Varga, Horáček, Bombic, Topoli, Podhradský - Dravecký, Kmiť, Bartoš - Voščák, Krayzel, Hvila - Lažo, Ľ. Sabol, M. Lukáč
ZVOLEN: Šimonovič - Štork, Klepáč, Škuta, Babka, Velebný, Ščibran, Priechodský - M. Majeský, Šechný, Škvaridlo - J. Čierny, Turek, Šimčík - Paciga, Cibuľa, Weissmann - L. Jurík, Voskár, Gašpar.

ŽILINA 1:2 TRENČÍN
(0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 53. Krajči - 26. Homér, 41. Mikuš. Rozhodovali: Jakubec - Gašparík, Valach, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedania: od 21. s Kuchyňom a Záborským (Trenčín), 1 431 divákov.
ŽILINA: Lipovský - Sedláček, Ficenc, Droppa, Nádašdi, Senko, Dlouhý, Škorvánek, Ratulovský - Verčík, Beran, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajčí - Král, Hreus, Gron - Opatovský, Rehák, Melicherčík.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Liška, Homér, Gábriš, Mikuš, Urban, Mocek - Melichárek, Kóňa, Sivák - Lelkeš, Húževka, Zlocha - Nemec, Poljaček, Sikorčin.

V Košiciach sa dočkali streleckej erupcie

Na tvárach košických prívržencov prevládal už po druhej tretine zápasu so Zvolenom širokánsky úsmev. „Konečne si to niekto odniesol. Na túto chvíľu sme čakali od začiatku sezóny a chcem veriť, že neostane pri tejto jedinej erupcii našich hráčov,“ chrlil zo seba slová nadšenia prezident HC Ľubomír Veme. 6:0 na ukazovateli skóre hovorilo za všetko a niet divu, že diváci si pýtali 10. Smutným mužom zvolenského tímu bol ich gólman Miroslav Šimonovič, ktorý svoju klietku opustil už na začiatku prostrednej časti hry. Bol nahnevaný sám na seba. Veď prvý gól mal
v lapačke, a predsa mu puk padol do siete, krátko na to mu betóny rozbil Sabol. No keď po prestávke inkasoval opäť dva zlepence počas jednej minúty, rýchlo prepustil svoje miesto náhradníkovi Filovi. Aj ten síce pustil za svoj chrbát ešte tri banány, no v záverečnej tretine svojim výkonom desiatke určite zabránil, hoci jeho spoluhráči boli zrelí na uterák.
Rudolf Rondzik

Hlasy trénerov

Ján Faith (L. Mikuláš): „To, čo predvádzame, sa už ani nedá pochopiť. Keď neskórujeme ani do prázdnej bránky, nie je to iba o šťastí, ale o nemohúcnosti.“

Milan Klement (asistent Skalice): „V závere sa čakalo na to, kto dá gól, boli sme to my, a tak si odvážame veľmi cenné body.“

Miroslav Ihnačák (asistent Martina): „Chcel by som vyzdvihnúť výkon Töröka, ktorý exceloval a ako kapitán potiahol spoluhráčov.“

Josef Augusta (Slovan): „Domáci nám dali lekciu, najmä našim mladým hráčom, z agresivity a bojovnosti. Sme v kríze...“

Anton Tomko (asistent Žiliny): „Škoda, že kontaktný gól prišiel tak neskoro.“

Milan Hovorka (Trenčín): „Z našej strany to bol perfektne takticky zvládnutý zápas. Hála výborne zachytal.“

Ján Selvek (Košice): „Musím povedať, že sme hrali veľmi dobre.“

Peter Mikula (Zvolen): „Košice podali veľmi dobrý výkon, maximálne disciplinovaný. Náš výkon pramenil aj z toho, v akej sme situácii.“

Ladislav Svozil (Poprad): „Nitrania si asi mysleli, že 3:0 alebo 3:1 im bohato stačí, ale potom s pribúdajúcimi gólmi na nich dosadala čoraz väčšia nervozita. Myslím si že zvrátiť zápas za stavu 0:3 proti Nitre je malý zázrak, ale podarilo sa nám to a sme veľmi radi.“

Antonín Stavjaňa (Nitra): „Prvý útok dnes prepadol a to sa odrazilo na celom mužstve. Našich hráčov už akoby ťažila šnúra bez prehry, ktorú sme ťahali. Poprad je skúsené mužstvo, ktoré hralo dnes veľmi dobre v strednom pásme a pri mantineloch. Nie je náhoda, že sa drží na špici."