22. novembra 2011

Poprad si v extralige podal Košice, Slovan neuspel v Martine

Výsledky 23. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) Góly: 21. Pálffy (R. Školiak, J. Hruška), 48. Lušňák (Pálffy, ...

martin slovan Bratislava 22. novembra(WEBNOVINY) - Výsledky 23. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 21. Pálffy (R. Školiak, J. Hruška), 48. Lušňák (Pálffy, Obdržálek), 53. Obdržálek (Pálffy), 56. Kutálek (Šmach, Klejna) - 22. Škvaridlo (Hraško)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Bundil, Kacej, 1733 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, M. Srnec, T. Magušin, Karlíček, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - J. Jurík, Holovič, R. Konečný
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Marek Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Zošiak - Zuzin, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, Šachrajčuk, Škvaridlo - M. Jurík, Trochta, Síkela

I. tretina

Po nie príliš pútavom úvode súboja si prvú vážnejšiu gólovú šancu vypracovali v 16. min domáci Skaličania, ale brankár Škrečko si poradil so strelou aj dorážkou J. Hrušku. Vzápätí na druhej strane neuspeli ani Zvolenčania, Lakosilovi pomohol útočník T. Višňovský. O dve minúty neskôr sa do šance dostal aj Pálffy, skóre sa však nemenilo. Pred prvou sirénou ešte hostia nastrelili hneď po úspešnom vhadzovaní žŕdku bránky.

II. tretina

Skúsený Pálffy otvoril skóre duelu už v 20. sekunde druhého dejstva, keď úspešne zakončil spoluprácu s R. Školiakom. Zvolen vyrovnal o minútu neskôr, do streleckej listiny sa zapísal Škvaridlo. Vzápätí spálil obrovskú šancu R. Školiak a následne neuspeli ani Pálffy, J. Hruška, Obdržálek a Lušňák.

III. tretina

Práve Lušňák poslal Skalicu do vedenia v 48. min, keď v presilovke trafil po Pálffyho prihrávke odkrytú časť bránky Zvolena. Vedenie domáceho kolektívu zvýraznil v 53. min Pálffy a na konečných 4:1 zvýšil v 56. min po individuálnej akcii Kutálek. V posledných minútach si už Skalica udržala trojgólové vedenie a získala ďalšie tri body.

Hlasy:
Svätopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "V prvej tretine sme hrali opatrne, nikto nechcel urobiť chybu. Obraz hry sa zmenil v druhej a tretej tretine, kedy obe mužstvá hrali s maximálnym nasadením, ale viac šancí sme mali my. Dali sme štyri góly a zaslúžene zvíťazili."
Jozef Škrak (tréner Zvolena): "V prvej tretine sme boli lepší, mali sme lepší pohyb a boli sme aktívnejší. Druhá tretina bola vyrovnaná, hra mala spád a je smutné, že o konečnom výsledku nerozhodli hlavní aktéri, ale niekto úplne iný."

HK AutoFinance Poprad - HC Košice 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)
Góly: 7. Kmiť (Vaic, Kovačevič), 7. Koskinen (Rapáč, Kuľha), 11. Hult (Svitana, Rapáč), 33. Vandas (Rapáš, Koskinen), 35. A. Nedorost (Kuľha, Svitana), 48. Gellerstedt (S. Takáč), 55. Kuľha (Vandas, Koskinen) - 13. Michel Miklík (S. Gron, Jenčík), 25. Michel Miklík (Jenčík), 51. Dravecký (Zálešák, J. Tabaček)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Valach, 2056 divákov

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Hellström, Fabian, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - Svitana, Hult, Rapáč - Gellerstedt, A. Nedorost, S. Takáč
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Slimák, Šeda, M. Novák, Biro, Grman - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Fabuš, Vorel, D. Pašek - Gmitter, E. Piatak, T. Petruška - Mlynarovič

I. tretina

Popradčania od úvodu prevzali iniciatívu, tvorili a dostávali sa do streleckých príležitostí. Po dvoch nedovolených zákrokoch sa im v 6. min naskytla presilovka o dvoch hráčov, ktorú dokonale využili. Najskôr v 7. min zakončil "biliard" Kovačeviča s Vaicom gólom Kmiť a o 29 sekúnd neskôr využil presilovku piatich proti štyrom svojim premiérovým gólom v popradskom drese Koskinen. Povzbudení Popradčania hrali s chuťou, z čoho pramenil aj tretí gól v košickej sieti. V 11. min našiel Svitana Hulta, ktorý prestrelil Hyláka pomedzi betóny. Hostia nepríjemne hrýzli a nechceli sa zmieriť s nepriaznivým vývojom východniarskeho derby. V 13. min sa im podarilo znížiť, keď po ostreľovaní popradskej bránky skóroval Michel Miklík.

II. tretina

Keď ten istý hráč v 25. min nechytateľnou strelou znížil na rozdiel gólu, zdalo sa, že sa Košice nadýchli k obratu. Popradčanov to však nevyviedlo z rovnováhy a naďalej hrali svoj aktívny hokej. Ten im priniesol ovocie v 33. min, keď Rapáč našiel pred bránkou voľného Vandasa, ktorý bez problémov doklepol puk za bránkovú čiaru. O dve minúty neskôr viedol Poprad už o tri góly, keď sa Kuľha preštrikoval až pred bránku, kde odrazený puk usmernil do čierneho nováčik v popradskom drese A. Nedorost.

Hoci sa hostia snažili o zvrat, popradská defenzíva fungovala spoľahlivo. V 48. min navyše pridali Popradčania gólovú poistku, keď svoj nájazd na bránku zakončil Gellerstedt bekhendovým blafákom a zvýšil na 6:2. Košičania sa k slovu dostali až v 51. min, keď presilovku bleskovo využil Dravecký. Záverečné slovo patrilo opäť domácim, keď Vandas vydoloval v rohu puk, naservíroval ho Kuľhovi, ktorému len stačilo nastaviť hokejku.

Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Získali sme dôležité body so silným súperom. Pre nás bolo dôležité, že sme využili presilové hry na začiatku a dostali sme sa do vedenia 3:0, to rozhodlo o výsledku stretnutia. Škoda, že na takýto zápas prišlo tak málo popradských divákov, ale takýmito výsledkami by sme ich mohli na štadión prilákať."
Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Na začiatku zápasu sme urobili zbytočné fauly, za ktoré nás domáci vytrestali. V druhej tretine sme sa vrátili do zápasu, začali sme lepšie korčuľovať a znížili sme. Potom nás však po individuálnych chybách domáci opäť trestali a už sa nám nepodarilo vrátiť do zápasu."

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 5. Galamboš (Michal Važan, Markovič), 22. Šišovský (L. Kozák, V. Škoda), 56. Kriška (Šišovský) - 11. Bulík (M. Bakoš, Švarný), 36. Frühauf (Lipiansky)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Mikula (ČR) - Stano, P. Šefčík, 2700 divákov

Martin: M. Šimko - Zukal, Rúfus, L. Kozák, Martin Výborný, Matejka, Hriňa, Brcko, Drgoň - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - Vartovník, Zeliska, Škumát
Slovan: Galbraith - Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Preissinger, Kukumberg, D. Buc - Šatan, Bulík, L. Hudáček - Lipiansky, M. Bakoš, M. Bartánus - J. Cíger, M. Sloboda

I. tretina

Martinčania potvrdili dobrú formu z predchádzajúcich zápasov a v I. tretine boli favoritovi vyrovnaným súperom.

V 5. min išli do vedenia, keď pri signalizovanom vylúčení hráča hostí Galamboš strelou švihom otvoril skóre - 0:1. Belasí potom zvýšili obrátky a často zamestnávali brankára Šimka.

V 11. min sa z uhla presadil Bulík a vyrovnal. O minútu neskôr mal rozdielový gól na svojej hokejke Važan, ale mieril nepresne. V 17. min hral Slovan 80-sekundovú presilovku piatich proti trom, ale skóre sa nemenilo.

II. tretina

Aj v druhej tretine sa hral obojstranne rýchly, kvalitný a fyzicky náročný hokej s množstvom dramatických situácií pred oboma brankármi. V 22. min napriahol Kozák od modrej čiary a Šišovský jemným tečom vrátil Martinu jednogólový náskok. V 25. min najskôr mieril Škoda iba do bočnej konštrukcie, vzápätí Šimko "prečítal" Šatanov blafák a túto infarktovú minútu zakončila Výborného nepremenená tutovka. Domáci hrali v 29. min presilovku a dostali Slovan pod veľký tlak, ale Galbraith sa vyznamenal pri strelách Šišovského aj Škodu. V 33. min sa rútil na brankára Slovana Macejka, no v zakončení už nemal dostatok síl. V 36. min hrali hostia presilovku a Frühauf vyrovnal. O minútu tvrdo vystrelil Škumát, jeho prudká strela trafila Galbraitha do masky. Otrasený gólman pokračoval v hre a vzápätí chytil aj Kriškovu šancu.

V 43. min dostal medzi kruhy prihrávku Galamboš, ale nemieril tak presne ako v úvode zápasu. Obe mužstvá už nehrali tak ofenzívne, čakali na chybu súpera. v 49. min opečiatkovala Hudáčkova strela žŕdku Šimkovej bránky. V 55. min sa vyznamenal Šimko aj pri Bakošovej koncovke, vzápätí puk po Šišovskeho zakončení skončil tesne pred bránkovou čiarou. V 56. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kriška a naklonil misky váh na stranu domácich. V strhujúcom závere dramatického zápasu hrali belasí 30 sekúnd bez brankára, ale nadšene bojujúci Martinčania si svoj náskok udržali a dosiahli už siedme víťazstvo v rade.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Sme radi, že sme zdolali Slovan. V prvej tretine prechádzal súper ľahko cez stredné pásmo, v druhej tretine sme začali viac napádať, boli sme lepší, ale nevyužili sme šance. Slovan má skúsených hráčov, ktorí sa vedia presadiť hlavne v presilovkách. Dali sme si pozor na vylúčenia. Som rád, že chlapci bojovnosťou dosiahli už siedme víťazstvo za sebou."
Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Nie sme spokojní s našou hrou. Pripravili sme sa prechod cez stredné pásmo, organizácia našej hry bola dobrá, ale v koncovke sme zlyhali. Hokej sa nehrá na umelecký dojem, ale na góly, a tie sme nedali ani z vyložených šancí. Súper hral jednoduchšie, priamočiarejšie, bojoval a zaslúžene vyhral."