Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. júna 2012

Poslanci chceli od exstarostu úplatok, zasiahla políciaDvoch poslancov obecného zastupiteľstva v jednej z obcí na východe Slovenska obvinili z korupcie. Od bývalého starostu obce žiadali úplatok za zmenu podmienok vyplatenia odstupného, čím by ...Zdieľať
peniazeeuro BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) - Dvoch poslancov obecného zastupiteľstva v jednej z obcí na východe Slovenska obvinili z korupcie.


Od bývalého starostu obce žiadali úplatok za zmenu podmienok vyplatenia odstupného, čím by dostal skôr peniaze. Po prevzatí časti úplatku skončili v rukách polície.

Ešte vlani v januári obecné zastupiteľstvo obce v Prešovskom okrese prijalo uznesenie o podmienkach vyplatenia odstupného pre starostu obce. Podľa neho mu malo byť odstupné vyplatené v mesačných splátkach po dobu štyroch rokov, informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Podľa policajných zistení následne prišiel poslanec a zároveň zástupca starostu Miloš G. s novým návrhom pre dnes už bývalého starostu. Ponúkol mu možnosť zmeniť uznesenie, ktoré by mu zabezpečilo jednorazové vyplatenie celej sumy odstupného, viackrát ho požiadal o úplatok.

V polovici júna tohto roku Miloš G. spolu s ďalším poslancom Františkom B. bývalého starostu znovu navštívili. Za 800 eur mu sľúbili vyplatiť odstupné v dvoch alebo v troch splátkach a nie v mesačných po dobu štyroch rokov, ako bolo pôvodne upravené uznesením.

Polovicu žiadali vyplatiť hneď na mieste ako zálohu. Pretože bývalý starosta takú hotovosť pri sebe nemal, uskromnili sa aj s 300 eurami. Zvyšok od neho žiadali vyplatiť v termíne do zasadnutia obecného zastupiteľstva. Zmenu totiž sľubovali zabezpečiť spolu s ďalšími poslancami.

Na zasadnutie sa však už nestihli dostaviť. Po prevzatí úplatku zasiahla polícia a oboch poslancov zadržala. Dvojici obvinenej z prijímania úplatku v prípade dokázania viny hrozí trest na sedem až dvanásť rokov. Stíhaní sú na slobode.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Husinej sa strhla naháňačka, muž takmer zrazil policajta
<< predchádzajúci článok
V Bangladéši zahynulo 50 ľudí, zabili ich zosuvy pôdy

Poslanci chceli od exstarostu úplatok, zasiahla polícia - diskusné fórum čitateľov