Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. decembra 2019

Poslanecká snemovňa v Česku schválila rozpočet na rok 2020Na archívnej snímke český parlament.Zdieľať
Na archívnej snímke český parlament. Foto: TASR/AP
Praha 5. decembra (TASR) - Česká Poslanecká snemovňa schválila v stredu finálnu verziu štátneho rozpočtu na budúci rok. Schodok bude 40 miliárd korún (1,56 mld. eur). Menšinová vláda hnutia ANO a Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) nemala dostatok hlasov, aby takzvaný zákon roka pretlačila. Museli im pomôcť komunisti, ktorí kabinet tolerujú.


Rozpočet teraz dostane na podpis prezident Miloš Zeman, ktorý už skôr uviedol, že tak urobí, pripomenul spravodajský server ČT24.

Návrhy opozície neprešli, schválených bolo niekoľko predrokovaných zmien od rozpočtového výboru či návrhov Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM). Poslanci pridali peniaze napríklad na sociálne služby.

Premiér Andrej Babiš podobu rozpočtu pred zákonodarcami obhajoval. "Chcel by som zdôrazniť, že aj keď dochádza k ochladeniu svetovej ekonomiky, naša vláda nikdy nezaškrtí ekonomiku tak, ako to urobila pravicová vláda počas minulej krízy," uviedol. "Náš prístup bude opačný. Ak bude horšie, o to viac bude štát pumpovať peniaze do ľudí, do platov, do dôchodkov, do ekonomiky a do investícií," dodal český premiér.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V uliciach veľkých miest v Kolumbii demonštrovali desaťtisíce ľudí
<< predchádzajúci článok
VÝBUCH PLYNU: V Poľsku sa zrútil dom, v troskách hľadajú osem ľudí

Poslanecká snemovňa v Česku schválila rozpočet na rok 2020 - diskusné fórum čitateľov