Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. novembra 2007

Poštár chcel zavraždiť manželku švédskeho premiéraV Štokholme v stredu tajná polícia vypočúvala 42-ročného poštára, ktorý chcel zavraždiť manželku švédskeho premiéra Fredrika Reinfeldta. Informuje o tom štvrtkové ...Zdieľať

ŠTOKHOLM 15. novembra (WEBNOVINY) - V Štokholme v stredu tajná polícia vypočúvala 42-ročného poštára, ktorý chcel zavraždiť manželku švédskeho premiéra Fredrika Reinfeldta. Informuje o tom štvrtkové vydanie denníka Aftonbladet. Informácie prenikli z prostredia psychiatrickej liečebne, ktorú dotyčný navštevoval a ktorej pracovníci ho nahlásili polícii.

Poštár, ktorého identitu nezverejnili, chcel podľa vlastných slov pôvodne zavraždiť samotného premiéra, neskôr však usúdil, že jeho manželka Filippa, ktorá je tiež političkou, bude ľahším terčom. Najmä preto, že pracuje neďaleko jeho bydliska.

So svojimi plánmi sa dlhoročný klient pravidelne zveroval aj vyšetrujúcim lekárom na psychiatrii. Nebál sa ani toho, že ho po čine zatvoria do väzenia a hovoril, že pobyt vo väzenskej cele preňho bude stále lepší ako súčasný život.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na súde v Senici sa budú snažiť riešiť spory mediátori
<< predchádzajúci článok
Slota vyzýva Brízu , aby odstúpil z funkcie