Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2007

Potvrdili 11,5 roka pre Vladimíra FrunihoNajvyšší súd SR dnes potvrdil januárový rozsudok Špeciálneho súdu (ŠS) v Pezinku, ktorý odsúdil Vladimíra Fruniho v kauze nebankových subjektov na 11 a pol roka väzenia v tretej ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Najvyšší súd SR dnes potvrdil januárový rozsudok Špeciálneho súdu (ŠS) v Pezinku, ktorý odsúdil Vladimíra Fruniho v kauze nebankových subjektov na 11 a pol roka väzenia v tretej nápravnovýchovnej skupine. Ešte pred vynesením rozsudku iný senát NS SR zamietol námietku zaujatosti voči predsedovi senátu NS Jurajovi Klimentovi, ktorú v utorok podal advokát obžalovaného Milan Kuzma.

Vladimír Fruni sa voči januárovému rozsudku ŠS odvolal s tým, že ŠS porušil podmienky pre zákonný proces. "Celú dobu bolo a je porušované moje právo na spravodlivý proces," uviedol v odvolaní. Všetko, čo sa udialo po 4. februári 2002 v spojitosti s nebankovými spoločnosťami BMG Invest a Horizont Slovakia, je podľa obžalovaného výsledkom počínania vtedajšej vlády. V odvolaní reagoval aj na ďalšieho obžalovaného v kauze Mariána Š., ktorého pre spôsob spolupráce s vyšetrovateľmi nazval "anjelom slovenskej justície" a navrhol prešetriť jeho psychický stav. Fruniho advokáti navrhli NS, aby ich klienta oslobodil v plnom rozsahu, prípadne aby senát vrátil vec na došetrenie, prerokovanie a nové rozhodnutie ŠS v Pezinku. Advokát Milan Kuzma žiadal pre svojho klienta aj prepustenie z väzby.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peking rozšíril zákaz pre vývoz kultúrnych artefaktov
<< predchádzajúci článok
Seniori sa môžu tešiť, od júla budú mať lacnejší plyn