Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. októbra 2017

POZOR: Z trhu sťahujú Theraflu Forte,môže mať v sebe cudzorodé časticeŠtátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Theraflu Forte. Môže v sebe obsahovať cudzorodé častice.Zdieľať
Theraflu Forte

 

Bratislava 18. októbra (TASR) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Theraflu Forte. Môže v sebe obsahovať cudzorodé častice.

Ide o šarže s číslom 7FW0108, 7FW0194, 7FW0107, informuje ŠÚKL na webe. Theraflu Forte sa používa na krátkodobú úľavu od príznakov prechladnutia, zimnice a chrípky. Určený je pre dospelých, starších pacientov a dospievajúcich starších ako 16 rokov.

Vyjadrenie výrobcu:
 

Pre spoločnosť GSK Consumer Healthcare sú zákazníci a ochrana zdravia pacientov vždy na prvom mieste.

Počas pravidelnej kontroly výrobného procesu a kvality výrobkov bola zistená potenciálna prítomnosť malých neorganických častíc (<1mm) pochádzajúcich z jednej z pomocných látok používaných pri výrobe prípravku Theraflu Forte 1000 mg/200 mg/12,2 mg prášok na perorálny roztok. Uvedená skutočnosť sa týka 3 šarží prípravku Theraflu Forte: 7FW0194, 7FW0108, 7FW0107.

Spoločnosť GSK Consumer Healthcare na základe uskutočneného medicínskeho posudku verí, že potenciálna prítomnosť malých neorganických častíc nepredstavuje bezpečnostné riziko v dotknutých šaržách Theraflu Forte a že táto skutočnosť nemá nežiaduci vplyv na celkový bezpečnostný profil prípravku.

Spokojnosť pacientov a vysoká kvalita našich prípravkov sú pre nás prioritou, a preto sme sa so štátnym regulačným úradom dohodli na preventívnom stiahnutí dotknutých šarží prípravku z úrovni lekární a distribútorov.

Ostatné prípravky značky Theraflu – horúci nápoj Theraflu prechladnutie a chrípka a Theraflu tvrdé kapsuly 500 mg/100 mg/6,1 mg - môžu zákazníci naďalej užívať k ochrane svojho zdravia.

Spoločnosť GSK Consumer Healthcare venuje intenzívne úsilie k obnoveniu dodávok prípravku Theraflu Forte.

 

V prípade dotazov alebo obáv môžu zákazníci kontaktovať GSK Consumer Healthcare na telefónnom čísle +420 222 001 111 alebo emailom na: cz.info@gsk.com 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nocľaháreň v Seredi končí, mesto prenajíma jej priestory
<< predchádzajúci článok
V Banskej Bystrici opravia Poľnú ulicu aj Zvolenskú cestu

POZOR: Z trhu sťahujú Theraflu Forte,môže mať v sebe cudzorodé častice - diskusné fórum čitateľov