![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Pondelok 3.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Hubert
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
07. februára 2008
Pre podozrenie z vraždy Bhuttovej zadržali dvoch teroristov
Pakistanskí vyšetrovatelia zadržali vo štvrtok v súvislosti s vraždou opozičnej líderky Bénazír Bhuttovej dvoch údajne veľmi dôležitých teroristov.
Zdieľať
Informovali o tom úrady. Hovorca ministerstva vnútra potvrdil zadržanie dvoch ľudí, ktorých bude vypočúvať spoločný tím vyšetrovateľov.
Kľúčovým podozrivým z vraždy Bhuttovej je islamistický vodca Bajtulláh Mehsúd. Bhuttovú 27. decembra počas predvolebného zhromaždenia v meste Ráwalpindi zastrelil samovražedný atentátnik, ktorý sa následne odpálil v dave jej prívržencov. To sa však nezhoduje s vládnou verziou jej úmrtia, ktorá rozhnevala Bhuttovej prívržencov. Podľa oficiálnej verzie vlády pakistanského prezidenta Parvíza Mušarráfa zomrela Bhuttová na následky úderu do hlavy o strešné okno v jej aute, keď sa kryla pred guľkami atentátnikov. Vyšetrovanie jej smrti je predmetom širokého medzinárodného záujmu a podieľajú sa na ňom aj britskí detektívi zo Scotland Yardu.
SITA/AFP
