Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. apríla 2013

Pred sídlo Roberta Fica vysadili poslanci invázny boľševníkPoslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dnes vysadili pred domácim sídlom premiéra Roberta Fica rastlinu boľševník obrovský a ďalšie invázne rastliny. Agentúru SITA o ...Zdieľať
olano BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) - Poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dnes vysadili pred domácim sídlom premiéra Roberta Fica rastlinu boľševník obrovský a ďalšie invázne rastliny.


Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informoval asistent hnutia Matúš Kollár. "Práve praktický, apolitický a potrebný zákon o inváznych rastlinách z dielne strany Most-Híd, ktorý strana Smer odmietla, je príkladom zaslepeného hlasovania poslancov Smeru," zdôvodňujú svoju akciu poslanci.

Poslanci hnutia vládnucej strane vytýkajú, že počas prvého roka svojho pôsobenia dokázala, že je "zahľadená do seba a nemá záujem zamýšľať sa ani nad návrhmi zákonov opozičných poslancov, ktoré nenesú žiadne ideologické prvky a majú slúžiť k zlepšeniu života všetkých občanov."

Návrh zákona strany Most-Híd, ktorý by zakázal dovoz, pestovanie, držanie a obchodovanie s inváznymi rastlinami, nemali poslanci Smeru odmietnuť. Hnutie kritizuje, že nejde len o tento zákon. Podľa Jána Mičovského z hnutia pôsobí vládnuca strana na svedomie svojich poslancov invazívne ako nebezpečné rastliny.


Opoziční poslanci pripomínajú, že občania si vo voľbách vyberali spomedzi kandidátov, ktorí majú v parlamente zastupovať ich záujmy a nemajú sa z nich stať len hlasovacie automaty. Vyzývajú aj svojich kolegov z parlamentných lavíc, aby sa pri hlasovaniach riadili v prvom rade vlastným úsudkom a až v poslednom rade mysleli na stranícke príkazy.

„Všetci občania tak budú môcť dýchať nielen lepší vzduch bez nebezpečných alergénov, ktoré šíria invázne rastliny, ale predovšetkým bez nezmyselných príkazov, ktoré samoľúbo, nebezpečne a nepochopiteľne šíria stranícke centrály, čo vlastné záujmy nadraďujú nad záujmy krajiny, ktorej slúžiť je ich prvá a jediná povinnosť,“ dodal Mičovský.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrušenie daňových rajov má zabrániť úniku peňazí
<< predchádzajúci článok
Zrušenie daňových rajov má zabrániť úniku peňazí

Pred sídlo Roberta Fica vysadili poslanci invázny boľševník - diskusné fórum čitateľov

Fickovi ubližujte iba jemnúčko ...11.4. 8:15:35
výsadzalít rastliny11.4. 9:18:32