Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

22. decembra 2006

Predaj áut v Číne by mal stúpnuť na 7 mil. vozidielPredaj automobilov v Číne by mal v tomto roku dosiahnuť 7 mil. vozidiel a v budúcom roku by mal ešte vzrásť o 15 % na 8 mil. vozidiel. Informovala o tom čínska štátna tlačová agentúra citujúc ...Zdieľať

PEKING 22. decembra (WEBNOVINY) - Predaj automobilov v Číne by mal v tomto roku dosiahnuť 7 mil. vozidiel a v budúcom roku by mal ešte vzrásť o 15 % na 8 mil. vozidiel. Informovala o tom čínska štátna tlačová agentúra citujúc nemenovaný zdroj z odvetvia. Podpredseda predstavenstva čínskej asociácie automobilových výrobcov Jiang Lei oznámil, že čínski šoféri kúpili za 11 mesiacov tohto roka 6,45 mil. áut. Oproti roku 2005, kedy celkový predaj na čínskom rýchlo rastúcom trhu predstavoval 5,7 mil. automobilov, tak nárast za 11 mesiacov tohto roka predstavoval 13 %.

Čína je tretím najväčším svetovým automobilovým trhom po USA a Japonsku. Rýchly ekonomický rast krajiny a rastúci dopyt po automobiloch podnietil mnohých výrobcov automobilov založiť v Číne výrobné fabriky, zatiaľ čo malí miestni konkurenti zvyšujú produkciu a začínajú autá aj vyvážať.

SITA,/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyše tisíc občanov poslalo pripomienky proti vysokým poplatkom
<< predchádzajúci článok
Väčšina francúzskych manažérov z PSA mieri na sviatky domov