07. novembra 2010

Premier League: Arsenal doma nestačil na Newcastle

V nedeľňajšom stretnutí najvyššej anglickej futbalovej súťaže nevyužil FC Arsenal šancu bodovo sa dotiahnuť na druhé mužstvo priebežného hodnotenia ...

bez nazvu FC Arsenal - Newcastle United

Foto: SITA/AP LONDÝN 7. novembra (WEBNOVINY) - V nedeľňajšom stretnutí najvyššej anglickej futbalovej súťaže nevyužil FC Arsenal šancu bodovo sa dotiahnuť na druhé mužstvo priebežného hodnotenia Premier League 2010/2011 Manchester United, keď na vlastnej pôde podľahol Newcastle United najtesnejším rozdielom 0:1. O jediný presný zásah sa v závere prvého polčasu postaral hosťujúci zakončovateľ Andrew Carroll. Snahu zverencov Arséna Wengera o vyrovnanie definitívne ukončil domáci stopér Laurent Koscielny, ktorý v 90. min dostal červenú kartu. Manchester City si poradil s West Bromwich Albion na jeho pôde 2:0. Dvoma gólmi v rozpätí šiestich minút (20. a 26.) sa blysol taliansky "enfant terrible" Mario Balotelli, ktorý v 63. min dostal za potýčku červenú kartu. Aj WBA však dohrával bez jedného vylúčeného hráča, keď sa do spŕch pobral oproti pôvodnému plánu o osem minút skôr Mulumbu. Slovenský obranca v službách domácich Marek Čech hral do 61. min. V nedeľu je na programe ešte šláger FC Liverpool - FC Chelsea.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 11. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

FC Arsenal - Newcastle United 0:1 (0:1)
Gól: 45. Carroll, ČK: 90. Koscielny (Arsenal), 60 059 divákov

West Bromwich Albion - Manchester City 0:2 (0:2)
Góly: 20. a 26. Balotelli, 23 013 divákov, ČK: 82. Mulumbu - 63. Balotelli