22. novembra 2008

Prešovskí hádzanári podľahli Kodani 29:33

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v sobotňajšom zápase 6. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov mužov 2008/2009 a v dánskom Frederiksbergu podľahli domácemu favorizovanému tímu FCK ...

KODAŇ/FREDERIKSBERG 22. novembra (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v sobotňajšom zápase 6. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov mužov 2008/2009 a v dánskom Frederiksbergu podľahli domácemu favorizovanému tímu FCK Handbold A/S 29:33 (12:14). Prešovčania tak v konečnej tabuľke obsadia so ziskom 4 bodov za dve víťazstvá nad Belehradom 3. priečku zaručujúcu účasť v osemfinálovom 4. kole PVP. Zverenci trénera Rastislava Trtíka mali pred stretnutím s Kodančanmi šancu na postup do hlavnej skupinovej fázy LM, museli však vyhrať, ale napokon idú v prestížnej súťaži z D-skupiny ďalej severania spolu s víťazným bundesligistom HSV Hamburg. Slovenský šampión spozná meno svojho ďalšieho pohárového súpera už najbližší utorok (25. 11.), keď je vo Viedni na programe žreb európskych súťaží. FCK Handbold A/S (Dán.) - Tatran Prešov 33:29 (14:12) Najviac gólov za Kodaň: Rajkovič 8, Atlason 7 Zostava a góly Prešova: Krupa, Kaminský - Mazúr, Marušák, T. Mažár 4, Huňady 3, Géci 1, Pekár 2, Fuňak 5, Radčenko 5, Mikéci, Kozlov 6/2, Dudáš, Tumidalský 3 Pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: San Jose a Rodriguez Murcia (obaja Šp.), 600 divákov Domáci nenechali v úvode nič na náhodu a rýchlo sa ujali vedenia 5:1. To si udržiavali aj v ďalšom priebehu, v 16. min vyhrávali ešte 8:5, ale potom prišli aj chvíle Prešovčanov, ktorí znížili na 8:9. Kodančania vzápätí zvýšili na 11:8, no o chvíľu bolo po troch góloch hráčov slovenského šampióna vyrovnané 11:11. Dáni napokon išli do kabín na polčasovú prestávku s dvojgólovým náskokom 14:12. Vyrovnaná partia sa na palubovke odohrávala aj po zmene strán. Po štvrťhodine hry druhého dejstva boli domáci len o krok vpred (23:22), desať minút pred koncom vyhrávali o dva góly (25:23). Prešovčanom sa v zostávajúcom čase vývoj skóre už nepodarilo otočiť, hoci v 55. min prehrávali len 28:29. V závere si finalista Pohára EHF z uplynulej sezóny ustrážil víťazstvo (33:29) a zároveň aj postup do ďalších bojov v LM z 2. miesta v D-skupine.