Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2018

Prestrelka medzi pakistanskými a afganskými vojakmi si vyžiadala obeteAfgansky vojak, archívna snímka.Zdieľať
Afgansky vojak, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Kábul/Islamabad 15. apríla (TASR) - Prestrelka medzi pakistanskými a afganskými vojakmi v pohraničnej oblasti si vyžiadala v nedeľu najmenej štyroch mŕtvych. Zo spustenia paľby sa obe strany navzájom obviňujú, informovala agentúra DPA.


Hovorca polície vo východoafganskej provincii Chóst uviedol, že dvaja afganskí vojaci zahynuli a traja ďalší utrpeli zranenia po tom, čo pakistanskí vojaci, snažiaci sa zriadiť na afganskom území v zmienenej provincii nové kontrolné stanovište, spustili na nich paľbu. Podľa polície to nie je prvýkrát, čo pakistanskí vojaci vtrhli na afganskú pôdu.

Pakistanská armáda vo vyhlásení zas uviedla, že na ich vojakov, ktorí pripravovali oplotenie v oblasti, vystrelili cez hranicu afganskí vojaci, pričom dvoch zabili a ďalších piatich zranili.

Afganistan a USA obviňujú Islamabad z poskytovania podpory militantom z hnutia Taliban, ktorí bojujú proti afganskej vláde a medzinárodným silám v krajine. Pakistan obvinenia odmieta.

Medzi Afganistanom a Pakistanom panuje malá spolupráca v dôsledku problémových vzťahov, pričom sa navzájom obviňujú z využívania islamských militantov ako vojakov v zástupnej vojne, dodala DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aero Vodochody sa vracia k výrobe osvedčených vojenských lietadiel
<< predchádzajúci článok
Video: Asi 35-tisíc ľudí na proteste „Za slušné Slovensko“ žiadalo odchod Gašpara aj Kováčika

Prestrelka medzi pakistanskými a afganskými vojakmi si vyžiadala obete - diskusné fórum čitateľov