Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2023

Silné sneženie a vietor komplikujú situáciu na chersonskom fronte, Rusi pri Avdijivke útočia v šiestich smerochRuské jednotky pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny útočia v šiestich smeroch a ťažké boje pokračujú pri avdijivskej koksárni na severovýchode a v priemyselnej zóne na juhovýchodne mesta. ...Zdieľať
russia_ukraine_war_83124 676x451 28.11.2023 (SITA.sk) - Ruské jednotky pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny útočia v šiestich smeroch a ťažké boje pokračujú pri avdijivskej koksárni na severovýchode a v priemyselnej zóne na juhovýchodne mesta. Rusi však nedosiahli potvrdené úspechy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), ktorý cituje hovorcu ukrajinskej tavrijskej operačnej strategickej skupiny Oleksandra Štupuna.

Ruskí vojenskí blogeri poznamenávajú, že silné sneženie a vietor znížili viditeľnosť a skomplikovali letecký prieskum a delostreleckú korekciu na chersonskom fronte. Ukrajinské jednotky však podľa nich využili zlú viditeľnosť na upevnenie pozícií na východnom brehu rieky Dnipro.Zdroj: SITA.sk - Silné sneženie a vietor komplikujú situáciu na chersonskom fronte, Rusi pri Avdijivke útočia v šiestich smeroch © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Agentúra SARIO v rámci národného projektu Podpora internacionalizácie MSP pomohla viac ako 3 000 firmám
<< predchádzajúci článok
Tragická nehoda v Nitrianskom okrese. O život prišla 18-ročná spolujazdkyňa (foto)