Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2019

Prezidentka podpísala úpravu podmienok na námornej lodiPracovno-sociálna oblasť, kontrola životných a pracovných podmienok na námornej lodi, ale aj dĺžka trvania služby a čas odpočinku sa upravia. Novelu zákona o námornej plavbe ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 10. júla (TASR) - Pracovno-sociálna oblasť, kontrola životných a pracovných podmienok na námornej lodi, ale aj dĺžka trvania služby a čas odpočinku sa upravia. Novelu zákona o námornej plavbe podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.


Novela má za cieľ harmonizovať vnútroštátne právo s právom Európskej únie (EÚ). Upravuje okrem iného aj to, aké doklady a v akom jazyku musia byť na palube námornej lode, povinnosť veliteľa v prípade choroby alebo zranenia člena lodnej posádky, povinnosť vlastníka námornej lode poistiť sa na účely krytia nákladov za poskytovanie zdravotnej starostlivosti a krytia nákladov spojených s repatriáciou člena lodnej posádky.

Novela obsahuje aj povinnosť sprístupniť členovi lodnej posádky postup vybavovania sťažností v pracovnoprávnych vzťahoch na námornej lodi a zabezpečiť členovi lodnej posádky vhodné ubytovanie a stravu. Cieľom návrhu zákona je tiež precizovanie niektorých ustanovení zákona, čo si podľa rezortu dopravy vyžiadali aplikačná prax a výsledky auditu Medzinárodnej námornej organizácie.

V súvislosti s požiadavkou Dohovoru o práci v námornej doprave je ministerstvo zároveň povinné zabezpečiť repatriáciu člena lodnej posádky, ak si vlastník lode nesplní túto povinnosť, a to v prípade, ak je námorná loď zapísaná v námornom registri SR.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudia v 2. pilieri budú dostávať komplexný výpis
<< predchádzajúci článok
Tesco rozširuje ponuku čokolád z certifikovaného kakaa

Prezidentka podpísala úpravu podmienok na námornej lodi - diskusné fórum čitateľov