Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. mája 2012

Pri dopravnej nehode v Iráne zahynul inšpektor MAAEPri dopravnej nehode v centrálnom Iráne zahynul v utorok jadrový inšpektor Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Podľa organizácie išlo o Juhokórejčana Soa Okch-sokcha, ktorý bol ...Zdieľať
maae TEHERÁN 9. mája (WEBNOVINY) - Pri dopravnej nehode v centrálnom Iráne zahynul v utorok jadrový inšpektor Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Podľa organizácie išlo o Juhokórejčana Soa Okch-sokcha, ktorý bol súčasťou medzinárodného inšpekčného tímu.


Spolu s kolegom zo Slovinska cestoval neďaleko jadrového komplexu Chandáb v provincii Markazi, keď sa ich vozidlo prevrátilo, citovali miestne spravodajské agentúry MAAE. Slovinec utrpel pri nehode zranenia.

Inšpektori z MAAE navštevujú pravidelne jadrové zariadenia islamskej republiky, ktorú podozrievajú z výroby atómovej bomby.

Ako uvádza stránka UNICEF, počet dopravných nehôd v Iráne je asi 20-krát vyšší ako celosvetový priemer. Každoročne zahynie na iránskych cestách 28 000 ľudí, pričom 300 000 ďalších utrpí ľahšie i ťažké zranenia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Severná Karolína zakázala homosexuálne manželstvá
<< predchádzajúci článok
Tatra banka vydáva karty k účtu na počkanie

Pri dopravnej nehode v Iráne zahynul inšpektor MAAE - diskusné fórum čitateľov