Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. septembra 2019

Priatelia oslávia štvrťstoročie, David Schwimmer v kultovom seriáli najprv nechcel hrať


Tagy: seriál

Americký herec David Schwimmer, ktorého si už niekoľko generácií televíznych divákov pamätá hlavne ako Rossa zo seriálu Priatelia, pôvodne v tomto seriáli vôbec nechcel účinkovať. Pohľad ...Zdieľať
friends_anniversary_fan_fun_75221 bfb297c6196647b29324c3641dbdbc95 676x495 17.9.2019 (Webnoviny.sk) - Americký herec David Schwimmer, ktorého si už niekoľko generácií televíznych divákov pamätá hlavne ako Rossa zo seriálu Priatelia, pôvodne v tomto seriáli vôbec nechcel účinkovať.

Pohľad zvnútra


Tento a mnoho ďalších zaujímavých a doteraz neznámych faktov súvisiacich s kultovým seriálom prináša kniha Generation Friends: An Inside Look at the Show That Defined a Television Era (Generácia Priatelia: Pohľad zvnútra na program, ktorý definoval televíznu éru).

Knižka, ktorú napísal filmový historik Saul Austerlitz, vyšla v utorok pri príležitosti 25. výročia odvysielania prvého dielu prvej série Priateľov.

Monica, Rachel, Phoebe, Chandler, Joey a Ross sa prvýkrát objavili na obrazovkách televízie NBC 22. septembra 1994.

Noví priaznivci


Vtedy ešte podľa Austerlitza nikto ani netušil, že pôjde o tak populárnu záležitosť a že aj po 25 rokoch si tento seriál bude stále nachádzať nových a nových priaznivcov, ktorí ešte v čase jeho prvého vysielania neboli na svete.

Okrem informácie o počiatočnom nezáujme Schwimmera o účinkovanie v Priateľoch Austerlitz prezrádza napríklad aj to, že podľa pôvodného scenára mala Monica tvoriť pár s Joeym a nie s Chandlerom. A Courteney Cox nemala hrať podľa pôvodného plánu Moniku, ale Rachel.

Samotný názov Priatelia tiež nebol plánovaný od začiatku. Pôvodný názov seriálu mal byť Na zdravie (Cheers). Ten sa neskôr zmenil na Priatelia ako my (Friends Like Us), a až nakoniec ktosi zo štábu navrhol, aby sa seriál volal jednoducho len Priatelia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Priatelia oslávia štvrťstoročie, David Schwimmer v kultovom seriáli najprv nechcel hrať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: seriál
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spevácka ikona 60. rokov Tatiana Hubinská sa narodila pred 75 rokmi
<< predchádzajúci článok
V nomináciách na Dosky 2019 dominuje inscenácia Moral Insanity

Priatelia oslávia štvrťstoročie, David Schwimmer v kultovom seriáli najprv nechcel hrať - diskusné fórum čitateľov