Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júla 2007

Priemerný plat v zdravotníctve v ŽSK je 17 tisíc korúnPriemerný plat v zdravotníctve v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) je 17 tisíc korún. Vyplýva to zo štatistiky odboru zdravotníctva ŽSK za prvý kvartál tohto roku. Podľa nej dosiahli štyri ...Zdieľať

ŽILINA 22.júla (WEBNOVINY) - Priemerný plat v zdravotníctve v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) je 17 tisíc korún. Vyplýva to zo štatistiky odboru zdravotníctva ŽSK za prvý kvartál tohto roku. Podľa nej dosiahli štyri nemocnice v ŽSK (Čadca, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš a Trstená) pozitívny hospodársky výsledok, v poliklinikách a bývalých poliklinikách bol celkový hospodársky výsledok negatívny s výnimkou Námestova a Turčianskych Teplíc, ktoré sú v pluse. V žilinskom VÚC vzrástli náklady na mzdy zdravotníckych pracovníkov za prvý štvrťrok o viac ako 14 miliónov korún.

Za prvý štvrťrok investoval ŽSK 814 tisíc korún do viacerých projektov. Napríklad Poliklinika Liptovský Hrádok získala 297 tisíc a Poliklinika Bytča 223 tisíc na digitálnu telefónnu ústredňu. V turzovskej poliklinike sa sumou 294 tisíc dofinancovala oprava strechy. Za prvý štvrťrok hospitalizovali v nemocniciach v ŽSK približne 13 tisíc pacientov, najviac v čadčianskej nemocnici - približne štyri a pol tisíc.

Od apríla tohto roku je ŽSK zriaďovateľom štyroch nemocníc - v Liptovskom Mikuláši, Trstenej, Dolnom Kubíne a Čadci, dvoch polikliník - v Námestove a Turčianskych Tepliciach a piatich zdravotníckych zariadení (Turzovka, Kysucké Nové Mesto, Bytča, Martin, Liptovský Hrádok). Pred transformáciou sa súčasné zdravotnícke zariadenia, v ktorých je ŽSK iba prenajímateľom priestorov neštátnym lekárom, nazývali poliklinikami.
Agentúru SITA informoval hovorca ŽSK Peter Kubica.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanosť v EÚ vzrástla vlani medziročne vzrástla o 1 %
<< predchádzajúci článok
Irán popravil 12 zločincov