Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. novembra 2018

Primátorom Košíc sa pravedpodobne stane JAROSLAV POLAČEKNa archívnej snímke Jaroslav Polaček.Zdieľať
Na archívnej snímke Jaroslav Polaček. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 11. novembra (TASR) - Primátorom Košíc sa pravdepodobne stane Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS), ktorý doposiaľ získal 42,95 percenta hlasov. Aktuálne je spracovaných 62,31 percenta okrskových zápisníc.


Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR.Profil Jaroslava Polačeka


Jaroslav Polaček sa narodil 30. novembra 1976. Navštevoval základnú školu Hroncova v Košiciach (1983-1991), v rokoch 1991-1995 absolvoval Strednú priemyselnú školu hutnícku. Rozhodol sa pokračovať v štúdiu na Hutníckej Fakulte na Technickej Univerzite Košice (1995-2000). V roku 2000 získal cenu riaditeľa Výskumného a Skúšobného Ústavu U. S. Steel Košice za najlepšiu výskumnú prácu za rok 2000.

V rokoch 2002-2003 pôsobil v spoločnosti U. S. Steel Košice. V rámci Výskumného a vývojového ústavu sa zaoberal výskumnými úlohami zameranými na úsporu nákladov.

V rokoch 2003-2012 pôsobil v spoločnosti Fúra s.r.o., ktorá sa zaoberá zberom a likvidáciou odpadov, od roku 2004 bol jej spoločníkom. Firma sa stala najväčšou spoločnosťou na vývoz odpadu na východnom Slovensku.

Stal sa tiež predsedom Únie autodopravcov Slovenska (2010-2012), bol jedným z hlavných organizátorov úspešného štrajku proti prvej vláde Roberta Fica (Smer-SD) v súvislosti so zavedením mýta.

V rokoch 2010-2014 bol prednostom miestneho úradu Mestskej časti Košice – Sever.

Pôsobil v správnej rade Občianskeho združenia Pre Košice Sever. Bol spoluorganizátorom projektu Amfik uvádza - letné kino v Košickom Amfiteátri. Stojí tiež za úspešným podaním na Generálnu prokuratúru SR vo veci prieskumu uránového ložiska v lokalite Jahodná – Kurišková.

Od roku 2015 je spolumajiteľom a konateľom spoločnosti ODPADservis s.r.o. zameranej na poradenstvo a konzultácie v oblasti životného prostredia najmä pre samosprávu.

V roku 2014 bol Jaroslav Polaček zvolený ako nezávislý kandidát za poslanca Mestského zastupiteľstva v Košiciach. V novembri 2017 sa stal poslancom Košického samosprávneho kraja (KSK) a zároveň aj predsedom Klubu nezávislých poslancov KSK.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
I. NESROVNAL PRIZNAL V BRATISLAVE PREHRU, ZABLAHOŽELAL M. VALLOVI
<< predchádzajúci článok
Na primátorský post v Skalici nastúpi prvýkrát žena, je ňou A. Mierna

Primátorom Košíc sa pravedpodobne stane JAROSLAV POLAČEK - diskusné fórum čitateľov