22. augusta 2007

Prípravný zápas - SR "21" - Rumunsko "21"

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v stredajšom medzištátnom priateľskom zápase v Bratislave na štadióne Artmedie Petržalka s rovesníkmi z Rumunska 2:2, hoci po prvom ...

BRATISLAVA 22. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v stredajšom medzištátnom priateľskom zápase v Bratislave na štadióne Artmedie Petržalka s rovesníkmi z Rumunska 2:2, hoci po prvom polčase ešte viedli 2:0. Vedúci gól zverencov trénera Jozefa Barmoša, pre ktorých bol duel za Starým bratislavským mostom generálkou na septembrový začiatok kvalifikácie ME 2009 (v 7. skupine privítajú Slováci najskôr 7. 9. výber Islandu a o štyri dni neskôr 11. 9. tím Rakúska, pozn.) strelil v 12. min legionár z nemeckého druholigového klubu 1. FC Kaiserslautern Erik Jendrišek, v 40. min pridal druhý úspešný zásah útočník MFK Košice Pavol Jurčo. Po zmene strán sa však podarilo mladým Rumunom vyrovnať, keď sa v 65. min najskôr presadil Turcu a v 76. min aj obranca Luchin. V nadstavenom čase mal na kopačke víťazstvo pre SR "21" Lukáš Opiela, no nepremenil pokutový kop.

Slovensko "21" - Rumunsko "21" 2:2 (2:0)
Góly: 12. Jendrišek, 40. Pavol Jurčo - 65. Turcu, 75. Luchin, ŽK: 27. Patrik Mráz, 55. Jonáš, 58. Jendrišek, 69. Majtán, 76. Lišivka - 31. Tincu, 42. Simion, 81. Litu, 86. Turcu, 90.+ Latovlevici, ČK: 90.+ Litu (Rumunsko) po druhej žltej karte, rozhodovali: Kocián (ČR) - T. Somoláni, Schmidt (obaja SR), 587 divákov

SR "21": Kamenár - Pekarík, J. Maslo (58. Džogan), Martin Tóth, Jonáš - Ižvolt (62. Grendel), L. Opiela, Kucka (75. Lišivka), Patrik Mráz (72. Pilár) - Jendrišek (68. Majtán), Pavol Jurčo (85. Hlohovský)
Rumunsko "21": Pantelimon - Patriche (46. Marcu), Cordos, Luchin, Latovlevici - Predescu (69. Musat), Tincu (88. Dobroiu), Turcu, Neagoe (46. Gárlá, 59. Filip) - Simion - Cigan (45.+ Litu)

Hneď v 1. min vyskúšal pozornosť rumunského gólmana Opiela. Ďalšia lopta smerujúca medzi žrde Pantelimonovej bránky už znamenala gól. Na Maslov dlhý odkop si nabehol rýchlonohý Jendrišek a svoj samostatný únik od polovice ihriska zakončil prudkou strelou k žrdi popod vybiehajúceho gólmana súpera - 1:0. Obojstranne statický futbal veľa šancí neprinášal, Kamenár bez problémov vyriešil črtajúcu sa šancu Predesca. Päť minút pred prestávkou si mladí Slováci zopakovali situáciu spred prvého gólu. Jonáš poslal do úniku Pavla Jurča, ktorý sa rovnako ako Jendrišek nemýlil - 2:0. Už v nadstavenom čase prvého dejstva natiahol Kamenára prudkou strelou smerujúcou pod brvno Predescu, ale stav sa nemenil.
V úvode druhého polčasu zaujali strely v podaní Jendrišeka a Ižvolta, útočník Kaiserslauternu však prestrelil a stredopoliar Slovana Bratislava mieril len do náruče Pantelimona. V 65. min. našiel striedajúci Litu v pokutovom území Turca a ten nezaváhal - 2:1. Pätnásť minút pred koncom po chybe celej slovenskej obrany Rumuni vyrovnali, na konci akcie bol zadák hostí Luchin. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť o víťazstve slovenskej dvadsaťjednotky z pokutového kopu český legionár zo Zlína Lukáš Opiela, ale jeho pokus z bieleho bodu šiel len vedľa pravej žrde.

Hlasy:
Jozef Barmoš (tréner Slovenska): "Škoda, že sme dobre rozbehnutý zápas nedotiahli do víťazného konca, aj keď sme v nadstavenom čase kopali penaltu. V druhom polčase sme nedokázali odolať stupňujúcemu sa tlaku hostí. Musím objektívne zhodnotiť, že remíza je spravodlivým vyjadrením síl na hracej ploche. Pokiaľ naši hráči budú v kluboch iba vysedávať na lavičke alebo na tribúne, nemôžeme od nich očakávať plnohodnotný výkon počas celého zápasu."

Emil Sandoi (tréner Rumunska): "Výsledok duelu zodpovedá predvedenej hre. Veľa hráčov hralo spolu po prvý raz. Na oboch stranách bolo niekoľko dobrých šancí. Som spokojný s priebehom hry. V utorok v Anglicku nastúpila naša silnejšia zostava. Väčšina futbalistov z dnešného zápasu hrá v tímoch najvyššej súťaže, nie sú to však hráči základných zostáv."