Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Prírodné požiare na ostrove Gran Canaria sú teraz pod kontrolouNA snímke lesný požiar na španielskom ostrove Gran Canaria v nedeľu 11. augusta 2019.Zdieľať
NA snímke lesný požiar na španielskom ostrove Gran Canaria v nedeľu 11. augusta 2019. Foto: TASR/AP
Madrid 13. augusta (TASR) - Nebezpečné prírodné požiare, ktoré niekoľko dní vyčíňali v horách na ostrove Gran Canaria, súčasti španielskych Kanárskych ostrovov, sú teraz do veľkej miery už pod kontrolou. Trvajú však obavy, že silný vietor znovu rozdúcha iskry a plamene sa opäť rozhoria. V utorok o tom informovali španielske televízne stanice.


Zhorelo približne 1500 hektárov zalesnenej pôdy v oblastiach juhozápadne od ostrovného hlavného mesta Las Palmas, pričom požiar si vynútil aj dočasnú evakuáciu približne 1000 ľudí.

Plamene sa rozhoreli v sobotu 10. augusta neďaleko dediny Artenara v západnej časti ostrova Gran Canaria, len 32 kilometrov od Las Palmas, a odtiaľ sa šírili ďalej.

Polícia v pondelok uviedla, že podľa jej presvedčenia požiar spôsobilo neopatrné používanie spájkovačky, pričom v tejto súvislosti už v sobotu zadržala 55-ročného muža.

Ďalší požiar vypukol v noci na utorok na východe ostrova, neďaleko mesta Telde, oznámili na Twitteri pohotovostné služby. Úrady evakuovali aj mnoho domov v známej turistickej atrakcii, rokline Guayadeque. Záchranné služby neskôr informovali, že aj tento požiar je už pod kontrolou.

Mnoho ulíc v obciach a mestách na ostrove Gran Canaria dočasne uzatvorili práve pre požiar a dym.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Okolie katedrály Notre-Dame sa pripravuje na dekontamináciu
<< predchádzajúci článok
SaS sa chce M. Lučanského pýtať na lustrácie na výbore NR SR

Prírodné požiare na ostrove Gran Canaria sú teraz pod kontrolou - diskusné fórum čitateľov