Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. mája 2006

Proces s Mikulášom Č. sa predĺži, svedok Alexander H. je chorýPREŠOV 19. mája (WN/SITA) – Proces s údajným bossom banskobystrického podsvetia Mikulášom Č. a ďalšími dvoma obžalovanými Ladislavom B. a Slavomírom. S. na Okresnom súde v Prešove, ktoré predsedníčka senátu vytýčila od ...Zdieľať

PREŠOV 19. mája (WN/SITA) – Proces s údajným bossom banskobystrického podsvetia Mikulášom Č. a ďalšími dvoma obžalovanými Ladislavom B. a Slavomírom. S. na Okresnom súde v Prešove, ktoré predsedníčka senátu vytýčila od 16. mája do 1. júna, sa predĺži. Na dnešnom zasadnutí sudkyňa informovala, že z Prezídia policajného zboru, odboru ochranných služieb oznámili súdu, že dôležitý svedok Alexander H., ktorý bol pôvodne medzi obžalovanými v tomto procese a neskôr vylúčený z konania, sa v utorok 23. mája zo zdravotných dôvodov nezúčastní na vypočutí. „Je po obličkovom záchvate a je napojený na infúzie,“ uviedla predsedníčka senátu a jeho predvedenie určila na 2. júna. Na hlavné pojednávanie zo šiestich predvolaných svedkov, čo mali vypovedať o okolnostiach, s ktorými sa spájajú dve brutálne vraždy a jeden pokus o vraždu a ďalšie trestné činy, prišli vypovedať dvaja. Išlo o svedkov obžaloby. Podľa vyjadrenia predsedníčky senátu súd pristúpi k finančným sankciám a pokiaľ to bude nevyhnutné, aj k predvedeniu svedkov.

Ako pre médiá uviedol hovorca Okresného súdu v Prešove Peter Farkaš, podľa nového Trestného poriadku predvolaná osoba, ktorá sa nedostaví na pojednávanie, môže dostať poriadkovú pokutu až do 50 tis. Sk a ďalším možným opatrením je predvedenie, ktoré zabezpečí polícia. Súd môže na čas nevyhnutne potrebný, najviac na 72 hodín, tiež obmedziť osobnú slobodu svedka. V tejto lehote pripadá na jeho predvedenie 24 hodín a na výsluch pred súdom 48 hodín.

Hlavné pojednávanie bude pokračovať v utorok 23. mája popoludní, vypočutý bude utajený svedok. Médiá budú vylúčené z pojednávania.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Doručovanie výmerov k dani spôsobuje rady na poštách
<< predchádzajúci článok
Aneela nakrúcala akčné scény na popradskej stanici

Proces s Mikulášom Č. sa predĺži, svedok Alexander H. je chorý - diskusné fórum čitateľov

Presumpcia nevinny20.5. 10:08:53