Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. mája 2006

Aneela nakrúcala akčné scény na popradskej staniciNa popradskej železničnej stanici dnes zasahovali kukláči. Nešlo však o skutočnú akciu policajných jednotiek, ale o účasť kaskadérov na nakrúcaní videoklipu dánskej speváčky Aneely k piesni Chori ...Zdieľať

POPRAD 19. mája (WN/SITA) - Na popradskej železničnej stanici dnes zasahovali kukláči. Nešlo však o skutočnú akciu policajných jednotiek, ale o účasť kaskadérov na nakrúcaní videoklipu dánskej speváčky Aneely k piesni Chori Chori. Filmovanie prebiehalo na treťom podlaží stanice, pri nástupištiach Tatranských elektrických železníc. Napriek tomu však električky do Tatier premávali, keďže podlažie ostalo prístupné pre verejnosť takmer bez obmedzení. Nakrúcanie videoklipu bude v Poprade pokračovať do 22. mája. Okrem iného má zahŕňať aj naháňačku áut po gotickom jadre mestskej časti Spišská Sobota.

V klipe bude účinkovať aj švédsky spevák iránskeho pôvodu Arash. O réžiu sa stará Švéd Fredrik Callinggaard, ktorý už pracoval s Madonnou, Cher, Depeche Mode, Kylie Minogue, Petrom Gabrielom, Nickom Caveom, Sugababes a mnohými ďalšími. Jaroslav Slávik z vydavateľstva Warner Music zdôraznil, že pravdepodobne najdrahší európsky videoklip roka vznikne práve na Slovensku. Stáť by mal desať až jedenásť miliónov korún. "Je zaujímavá skúsenosť robiť na domácej pôde niečo, čo bude veľké. Táto krásna pesnička bude určite európskym letným hitom," uviedol. Nápad nakrútiť videoklip v Poprade podľa jeho slov vznikol počas Arashovho minuloročného koncertu v AquaCity.

Aneela v stredu na tlačovej konferencii v Bratislave novinárom s nadšením opísala, ako bude video vyzerať. "Bude to akčný videoklip. Ak by ste to chceli k niečomu prirovnať, bude to niečo medzi Bruceom Leem a Jamesom Bondom. Budeme tam mať kaskadérov, naháňačky áut, streľbu, súboje kung-fu...," prezradila a dodala, že spolu s Arashom museli absolvovať špeciálny tréning, aby všetko zvládli. Obaja sa ale na prácu tešia a v Poprade si chcú aj oddýchnuť.

Mesto Poprad dalo súhlas aj na nakrúcanie v mestskej pamiatkovej rezervácii Spišská Sobota. Primátor Anton Danko preto filmárom odkázal, aby mesto počas nakrúcania akčných scén nezničili. "Zničia železničnú stanicu, zničia AquaCity, ale dúfam, že tú Spišskú Sobotu ušetria," podotkol Danko. Na nohách je už podľa neho celá popradská Mestská polícia, i Mestský úrad a dúfa, že nakrúcanie sa zaobíde bez špeciálnych opatrení.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces s Mikulášom Č. sa predĺži, svedok Alexander H. je chorý
<< predchádzajúci článok
Nový model Porsche sa bude vyrábať v nemeckom Lipsku

Aneela nakrúcala akčné scény na popradskej stanici - diskusné fórum čitateľov