Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2017

Prokurátor podal obžalobu pre prečin volebnej korupcieIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: Ilustračné foto: TASR
Bratislava 12. septembra (TASR) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v stredu 6. septembra obžalobu na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) na Valériu K. a Pavla K., obvineným za spolupáchateľstvom spáchaný prečin volebnej korupcie. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.


Dvojica vo februári až marci 2016 kontaktovala na sociálnej sieti Facebook kandidátku politickej strany SaS, do volieb do parlamentu konaných v marci minulého roka, ktorej ponúkli, že vedia zabezpečiť v jej prospech 2000 volebných hlasov oprávnených voličov.

"Išlo o Rómov, za čo si vyžiadali pre seba alebo pre inú právnickú osobu - bližšie nešpecifikovanú cirkev peniaze v sume 1260 eur. Z mobilného telefónneho čísla jej zaslali číslo účtu, na ktoré mala finančné prostriedky poslať. Po tom, čo s nimi poslankyňa prerušila komunikáciu, sa jej prostredníctvom chatu viackrát ozvali, pričom obsahom týchto správ malo byť vyjadrenie sklamania, že im nezaslala sľúbenú finančnú odmenu, hoci oni splnili sľub," objasnila Tökölyová.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Platná technická kontrola chýba na Slovensku množstvu automobilov
<< predchádzajúci článok
Turecko podpísalo s Ruskom dohodu o nákupe systémov S-400

Prokurátor podal obžalobu pre prečin volebnej korupcie - diskusné fórum čitateľov