Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2006

Protikandidát obesenej starostky sa vzdal kandidatúryObyvatelia obce Štvrtok na Ostrove (okres Dunajská Streda) si v sobotňajších komunálnych voľbách nezvolia nového starostu. Jediný kandidát František Gajdacs sa totiž po ...Zdieľať

ŠTVRTOK NA OSTROVE/TRNAVA 30. novembra (WEBNOVINY) – Obyvatelia obce Štvrtok na Ostrove (okres Dunajská Streda) si v sobotňajších komunálnych voľbách nezvolia nového starostu. Jediný kandidát František Gajdacs sa totiž po nedávnej tragickej smrti starostky Kornélie Kolláthovej rozhodol z boja o starostovskú stoličku odstúpiť. „Starostku, ktorá bola mojou protikandidátkou, našli v pondelok ráno obesenú v obecnom úrade, z čoho sú ľudia stále zdrvení,“ komentoval Gajdacs stiahnutie svojej kandidátky. Súčasne dodal, že má záujem o férové voľby, v ktorých sa stretne s ďalším súperom. Gajdacs si počká, kým budú vyhlásené nové voľby. Dovtedy bude obec spravovať zastupujúci starosta Robert Németh.

Napriek tomu, že si miestni obyvatelia v sobotu nového starostu nevyberú, k volebným urnám pôjdu. Voliť budú nových predstaviteľov obecného zastupiteľstva. O deväť poslaneckých mandátov sa uchádza 13 kandidátov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvýšenú radiáciu potvrdili v 12 lokalitách a dvoch lietadlách
<< predchádzajúci článok
Hedvigu M. zatiaľ neobvinili, začalo sa však trestné stíhanie

Protikandidát obesenej starostky sa vzdal kandidatúry - diskusné fórum čitateľov