Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. januára 2020

Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanciRuskí poslanci budú vo štvrtok hlasovať o menovaní nového premiéra. Stane sa tak deň po tom, čo prezident Vladimir Putin odštartoval nečakané zmeny vo svojom najužšom kruhu a na uvoľnenú premiérsku ...Zdieľať
russia_military_12830 ec1c261b547f483bb6c8e32fd8060f83 676x507 16.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ruskí poslanci budú vo štvrtok hlasovať o menovaní nového premiéra. Stane sa tak deň po tom, čo prezident Vladimir Putin odštartoval nečakané zmeny vo svojom najužšom kruhu a na uvoľnenú premiérsku stoličku nominoval Michaila Mišustina.


Šéf Federálnej daňovej služby už dorazil do Štátnej dumy a stretol sa s poslancami. Očakáva sa, že dolná komora parlamentu jeho menovanie schváli.

Päťdesiattriročný Mišustin nahradí dlhoročného Putinovho spojenca Dmitrija Medvedeva, ktorý bol predsedom vlády posledných osem rokov. Medvedev rezignoval v stredu aj s celou vládou po tom, čo Putin navrhol výrazné zmeny v ústave, ktoré by ho mohli udržať pri moci aj po skončení jeho súčasného mandátu v roku 2024.


Zdroj: Webnoviny.sk - Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bödöra údajne niekto zastrašuje a mal dostať aj výhražnú SMS, ktorá súvisí s prípadom Kuciak
<< predchádzajúci článok
Polícia vyšetruje násilnú smrť muža na Spiši, zadržali aj podozrivú osobu

Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanci - diskusné fórum čitateľov