Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. novembra 2010

Putin sa Bushovi posmieval, že má menšieho psaRuský líder Vladimir Putin a niekdajší americký prezident George W. Bush sa v minulosti pohádali o veľkosti svojich psov. Bývalý šéf Bieleho domu o tejto ...Zdieľať
putin Vladimir PutinFoto: SITA/APWASHINGTON 4. novembra (WEBNOVINY) - Ruský líder Vladimir Putin a niekdajší americký prezident George W. Bush sa v minulosti pohádali o veľkosti svojich psov.


Bývalý šéf Bieleho domu o tejto príhode píše vo svojich memoároch s názvom Rozhodujúce momenty (Desision Points), ktoré sa dostanú na pulty kníhkupectiev už v utorok.

Bush svojho škótskeho teriéra Barneyho predstavil vtedajšiemu ruskému prezidentovi na svojom ranči v Camp Davide.

Putin zase Bushovi svojho psa ukázal na spoločnom pobyte v jeho ruskej chate. "Zrazu po trávniku pribehol veľký čierny labrador. Vladimír sa uškrnul a povedal: 'Väčší, silnejší, rýchlejší ako Barney'," píše Bush vo svojej knihe, ktorej kópiu sa podarilo získať agentúre Reuters. Exprezident o príhode povedal aj kanadskému premiérovi Stephenovi Harperovi. "Máš šťastie, že ti vôbec ukázal svojho psa!" reagoval Harper.

Americký a vtedajší ruský prezident mali podľa ich slov aj blízky priateľský vzťah. Všetko sa však zmenilo po ruskej invázii do Gruzínska v auguste 2008. Bush to podľa vlastných slov Putinovi aj osobne vytkol počas otváracej ceremónie Olympijských hier v Pekingu, pričom poznamenal, že gruzínsky líder Michail Saakašvili "je trochu horkokrvný". "Ja som tiež horkokrvný," reagoval podľa Busha Putin. "Nie, Vladimir, ty si chladnokrvný," odpovedal exprezident USA.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy v stredu posilnili, ceny zlata klesli
<< predchádzajúci článok
Policajné hliadky podľa krajov 4. novembra 2010