Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

05. júla 2022

Pýcha Paríža je prežratá hrdzou. Keby ju Eiffel navštívil, dostal by infarktEiffelova veža v Paríži je údajne plná hrdze a potrebuje kompletnú opravu. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na francúzsky časopis ...Zdieľať
eiffelova veza 676x451 5.7.2022  - Eiffelova veža v Paríži je údajne plná hrdze a potrebuje kompletnú opravu. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na francúzsky časopis Marianne.


Veža s výškou 324 metrov, ktorú postavil Gustave Eiffel koncom 19. storočia, každoročne privíta približne šesť miliónov návštevníkov. „Keby Gustave Eiffel navštívil toto miesto, dostal by infarkt," povedal nemenovaný manažér Eiffelovej veže.

Jedna z najväčších pamätihodností sveta v súčasnosti prechádza opätovným náterom, ktorý stojí 60 miliónov eur, v rámci prípravy na olympijské hry v Paríži v roku 2024. Je to už dvadsiaty náter Eiffelovej veže. Spoločnosť Societe d'Exploitation de la Tour Eiffel (SETE), ktorá na vežu dohliada, sa však zdráha ju na dlhší čas zavrieť, pretože nechce prísť o príjmy z turizmu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pýcha Paríža je prežratá hrdzou. Keby ju Eiffel navštívil, dostal by infarkt © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Pohoda bude tento rok v pohybe aj vďaka spoločnosti LeasePlan
<< predchádzajúci článok
Vierozvestcovia Cyril a Metod prišli na Veľkú Moravu pred 1159 rokmi