Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. októbra 2010

Radičová dostala obálku s nábojnicouPremiérka Iveta Radičová musí už niekoľko dní jazdiť v tzv. bezpečnostnej limuzíne, uviedol denník Nový Čas. Obrnené auto jej pridelil Úrad pre ochranu ...Zdieľať
radicova Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) - Premiérka Iveta Radičová musí už niekoľko dní jazdiť v tzv. bezpečnostnej limuzíne, uviedol denník Nový Čas. Obrnené auto jej pridelil Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, jeho šéf Milan Marko pre denník potvrdil, že si to situácia vyžaduje. Radičovej prišla totiž domov do Novej Dedinky nábojnica. Odvtedy premiérka funguje v špeciálnom režime. Vozia ju v aute A8, ktoré je zabezpečené proti útoku. "Je to na základe rozhodnutia, lebo si to situácia vyžaduje. Po zhodnotení sa zase rozhodne, či bude jazdiť v normálnom, alebo takomto vozidle. Závisí to od situácie,“ povedal Marko pre Nový Čas. Dodal, že Radičovej vodič-ochrankár má špeciálny výcvik vo vedení takéhoto vozidla. Aj napriek diskrétnemu vzhľadu ide o plne pancierované auto zo špeciálnej ocele a skla.

Nový Čas zistil, že to má byť pre nábojnicu, ktorú Radičovej niekto poslal v obálke domov krátko po jej vyhlásení, že zastaví všetky hry a tunelovanie ráznym rezom. Domov jej už vraj nechodí ani pošta, polícia ju pre istotu odklonila a ochranku pridelili aj jej dcére Eve.

Úrad vlády sa k prípadu nevyjadril. „Nemôžem to nijako ovplyvniť, mám ho pridelené,“ odkázala len premiérka Radičová.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Radičová verí, že Figeľ vysvetlí kúpu bytu
<< predchádzajúci článok
Taliban rokuje s vládou, chce si zaistiť pozície