Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2010

RADIČOVÁ: Étos Novembra 89 je i étosom našej vládyPred dvadsať jeden rokmi študentské protesty proti totalitnému režimu odštartovali vlnu odporu, ku ktorej sa rýchlo pripojili státisíce, ba milióny našich občanov. ...Zdieľať
radicova Foto: SITA/Ľudovít VaniherBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Pred dvadsať jeden rokmi študentské protesty proti totalitnému režimu odštartovali vlnu odporu, ku ktorej sa rýchlo pripojili státisíce, ba milióny našich občanov. Odmietli nedôstojný život v neslobode a odvážne vyjadrili spontánnu túžbu po demokratických zmenách, po nastolení právneho štátu, po dodržiavaní základných ľudských práv.


Napriek tomu, že sa za tých dvadsať jeden rokov slobody a demokracie základné historické zmeny uskutočnili, že sme štátom parlamentnej demokracie, ktorý sa rýchlo integroval do európskych i svetových politických, hospodárskych aj bezpečnostných elitných štruktúr, občania majú často oprávnený pocit, že stopy starých čias nie sú ešte odstránené a novým nástrahám nie vždy dostatočne čelíme, že morálny stav spoločnosti na všetkých úrovniach sa nezlepšuje.

Vláda Slovenskej republiky pozorne vníma nespokojnosť občanov s korupciou, klientelizmom, nerovnosťou príležitostí a nerešpektovaním práva na Slovensku. Pri spomienke na Nežnú revolúciu občanom Slovenskej republiky preto dôrazne pripomíname svoj záväzok, že nedovolíme, aby Slovensko pripomínalo izolovaný ostrov, obohnaný železným múrom nezákonnosti.
 


V programovom vyhlásení sa vláda Slovenskej republiky zaviazala, že bude nekompromisne presadzovať princípy právneho štátu, v ktorom sa každý občan bude môcť dovolať svojich práv a bude dôverovať polícii, prokuratúre, súdom, politikom a všetkým, ktorí slúžia verejnému záujmu. Z tohto záväzku nikdy neustúpime. Zaväzuje nás k tomu vôľa občanov po zmene spred dvadsať jeden rokov aj étos Novembra 89, ktorý je i étosom našej vlády.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Liberálnu mešitu v Holandsku zavreli pre finančné problémy
<< predchádzajúci článok
Bošnák post viceprimátora nezoberie, prednosť dá záhrade

RADIČOVÁ: Étos Novembra 89 je i étosom našej vlády - diskusné fórum čitateľov