Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2006

Radičová sa bude uchádzať o post podpredsedníčky SDKÚIveta Radičová sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou na kongrese SDKÚ-DS uchádzať o post podpredsedníčky. Ako povedala na tlačovej besede po oznámení svojho vstupu do strany, "to nie je na mojom ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Iveta Radičová sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou na kongrese SDKÚ-DS uchádzať o post podpredsedníčky. Ako povedala na tlačovej besede po oznámení svojho vstupu do strany, "to nie je na mojom chcení, či budem alebo nebudem zastávať post v SDKÚ-DS, to je prejav dôvery členskej základne, o ktorú sa budem na kongrese snažiť uchádzať." Predseda strany Mikuláš Dzurinda je presvedčený, že pozícia Ivety Radičovej v strane bude úmerná jej prínosu a významu, ktorý pre SDKÚ i slovenskú politiku má. Dzurinda sa neobáva, že bude "prevalcovaný" svojou novou straníckou kolegyňou, ktorá získala v júnových parlamentných voľbách o takmer 40 tisíc preferenčných hlasov viac ako on. "Vždy som mal tendencie sa obklopovať lepšími, krajšími, schopnejšími ako som ja sám," dodal.

Radičová sa pre vstup do strany rozhodla podľa vlastných slov po roku zvažovania. Rozhodla zodpovednosť SDKÚ-DS za veci verejné a využitie jej odborného potenciálu, rešpekt strany voči práci, ktorú odvádza a sloboda, ktorá na pôde SDKÚ-DS existuje. Predseda strany odmietol, že by išlo o nejaký marketingový ťah, keďže Radičová sa dlhodobo radí k najpopulárnejším politikom. "Pripomínam, že podnet prišiel od pani Radičovej," dodal. Dzurinda sa nechcel bližšie vyjadrovať k prípadným zmenám vo vedení strany, ku ktorým by malo prísť na budúcotýždňovom kongrese. Na budúci týždeň bude prezídium, kde budú na programe aj personálne otázky, dodal s tým, že svoje predstavy bude konzultovať s členmi prezídia.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrubý zisk bánk na Slovensku za tri kvartály 14,405 mld. Sk
<< predchádzajúci článok
Web VÚB najnavštevovanejší z kategórie Financie a ekonomika

Radičová sa bude uchádzať o post podpredsedníčky SDKÚ - diskusné fórum čitateľov