18. marca 2013

Rafael Nadal tromfol Federera, vyprášil Del Potra

Španielsky tenista Rafael Nadal nasadený ako piaty zvíťazil v nedeľňajšom finále singlovej súťaže na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells nad ...

rafael nadal INDIAN WELLS 18. marca (WEBNOVINY) - Španielsky tenista Rafael Nadal nasadený ako piaty zvíťazil v nedeľňajšom finále singlovej súťaže na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells nad Argentínčanom Juanom Martínom Del Potrom, sedmičkou podujatia, za 150 minút 4:6, 6:3, 6:4 a zaokrúhlil počet svojich zápasových víťazstiev vo dvojhre v profesionálnej kariére na 600.

Nadal získal finančnú prémiu 1 milón USD a do príslušného rebríčka 1000 bodov, navyše si zlepšil vzájomnú bilanciu s Del Potrom na 8:3.

Dvadsaťšesťročný ľavoruký Malorčan zároveň osamel na čele historického poradia podľa počtu titulov z "tisícovej" úrovne.

Po svojom treťom triumfe v Indian Wells Tennis Garden (predtým sa radoval v sezónach 2007 a 2009), ich má na konte 22, čo je o jeden viac ako Švajčiar Roger Federer. Tretí je Američan Andre Agassi so 17 takýmito primátmi.

Nadal vyhral hneď prvý turnaj na tvrdom povrchu, na ktorom štartoval od vlaňajšieho Wimbledonu, kde senzačne prehral v 2. kole s Čechom Lukášom Rosolom a potom 7 mesiacov pauzoval najmä pre problémy s ľavým kolenom.

Vo februári 2013 absolvoval tri antukové turnaje v Južnej Amerike. Bol vo finále v čilskom Viňa del Mar a získal tituly v brazílskom Sao Paule a mexickom Acapulcu. Ťahá sériu 15 zápasových úspechov (vrátane výhry bez boja v 3. kole IW nad Argentínčanom Leonardom Mayerom).

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 5 030 408 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):
Dvojhra - finále:
Rafael Nadal (Šp.-5) - Juan Martín Del Potro (Arg.-7) 4:6, 6:3, 6:4 za 150 minút

Obrazom: Nadal vyhral 600. zápas a 22. 'tisícový' turnaj