Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2019

Rakúska firma AMS dala novú ponuku na kúpu nemeckého OsramuNová ponuka na prevzatie nemeckého výrobcu žiaroviek Osram viedla v pondelok k rastu jeho akcií o vyše 10 %. Rakúsky výrobca polovodičov AMS v nedeľu (11. 8.) dal novú ponuku na prevzatie ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Mníchov 12. augusta (TASR) - Nová ponuka na prevzatie nemeckého výrobcu žiaroviek Osram viedla v pondelok k rastu jeho akcií o vyše 10 %. Rakúsky výrobca polovodičov AMS v nedeľu (11. 8.) dal novú ponuku na prevzatie nemeckej firmy. Za jeho akcie chce zaplatiť po 38,50 eura a rozhodol sa prevziať ho ako celok.


Americkí investori Bain Capital a Carlyle dávajú za akcie po 35 eur. Veľkoakcionári Osramu, ktorými sú poisťovňa Allianz a ochranné spoločenstvo kapitálových investorov SdK označili minulý týždeň túto ponuku za veľmi nízku. Akcie Osramu v pondelok dosiahli hodnotu 35 eur a boli najdrahšie od marca tohto roku.

AMS sa už v polovici júla po podaní ponuky na kúpu Osramu z úsilia o jeho získanie stiahol. Medzitým si Rakúšania zabezpečili preklenovací úver za 4,2 miliardy eur a preto mohli dať vyššiu ponuku. K peniazom sa dostanú aj vydaním nových akcií za 1,5 miliardy eur. Akcie AMS sa však v pondelok silno oslabili.

Osram je na predaj, lebo v posledných 18 mesiacoch sa dostal do existenčných problémov. Firma vyrába najmä žiarovky LED a optickú elektroniku do áut a pre výrobcov smartfónov. V oboch oblastiach sa teraz obchodom nedarí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indické monzúnové dažde zabili 184 ľudí, milión osôb dali do táborov
<< predchádzajúci článok
Minulý týždeň odhalila polícia v Košickom kraji 27 opitých vodičov

Rakúska firma AMS dala novú ponuku na kúpu nemeckého Osramu - diskusné fórum čitateľov