Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. januára 2021

Rast počtu migrantov vo svete sa spomalil, môže za to aj pandémia koronavírusuRast počtu migrantov vo svete podľa odhadu Organizácie Spojených národov (OSN) od polovice roku 2019 do polovice roku 2020 sa ...Zdieľať
egyptski migranti 676x482 16.1.2021 (Webnoviny.sk) - Rast počtu migrantov vo svete podľa odhadu Organizácie Spojených národov (OSN) od polovice roku 2019 do polovice roku 2020 sa pre pandémiu koronavírusu zmenšil o 2 milióny oproti pôvodnému odhadu, že ich počet stúpne o 7 až 8 miliónov. Dôvodom bolo to, že od marca sa v reakcii na pandémiu začali zatvárať hranice a prerušovať doprava.


Clare Menozziová, hlavná autorka správy OSN o migrácii, ktorú vypracovalo Oddelenie OSN pre ekonomické a sociálne záležitosti (DESA), uviedla, že pokles migrácie v druhej polovici roku 2020 bol pravdepodobne rovnaký, možno ešte výraznejší.

Najväčšiu skupinu ľudí, ktorí v roku 2020 žili za hranicami svojej vlasti, podľa správy OSN tvorili Indovia (18 miliónov). Nasledovali Mexičania a Rusi (zhodne po 11 miliónov), Číňania (10 miliónov) a Sýrčania ( 8 miliónov).


Zdroj: Webnoviny.sk - Rast počtu migrantov vo svete sa spomalil, môže za to aj pandémia koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trnavský primátor Peter Bročka zarobil za minulý rok vyše 72-tisíc eur
<< predchádzajúci článok
V domove dôchodcov neďaleko Ríma zahynuli piati ľudia, zrejme sa otrávili kysličníkom uhoľnatým

Rast počtu migrantov vo svete sa spomalil, môže za to aj pandémia koronavírusu - diskusné fórum čitateľov