23. apríla 2016

Real Madrid vydrel výhru s Vallecanom a je na čele La Ligy

Futbalisti Realu Madrid Karim Benzema (vľavo) a Jese Rodriguez stoja s loptou na stredovej čiare po inaksovaní gólu v zápase najvyššej španielskej ligy Rayo Vallecano - Real Madrid v Madride 23. apríla 2016. Foto: TASR/AP
Madrid 23. apríla (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 35. kola španielskej Primera Division na trávniku Raya Vallecena 3:2 vďaka dvom gólom waleského krídelníka Garetha Balea. "Biely balet" nastúpil bez portugalského kanoniera Cristiana Ronalda, ktorý má zranený sval.

Hostia sa v mestskom derby so súperom natrápili, otočili z 0:2 a získali cenné body v boji o titul. Poskočili na čelo tabuľky La Ligy o dva body pred FC Barcelonu aj Atletico Madrid, tie však majú ešte sobotňajšie domáce zápasy s Gijonom, resp. Malagou k dobru.

Hosťom elitný útočník, ktorý je s 31 gólmi najlepším strelcom domácej súťaže a kanonierom kraľuje aj v Lige majstrov (16), chýbal. Domáci už v 14. minúte viedli 2:0, ešte do polčasu ale znížil Bale a v 52. minúte vyrovnal Lucas. Waleský futbalista potom v 81. minúte ukázal svoju rýchlosť a strhol výhru na stranu favorita.

C. Ronaldo od začiatku sezóny nevynechal ani jeden zápas v La Lige či LM. Tréner hostí Zinedine Zidane ho šetril, no v utorkovom prvom semifinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Manchestru City by podľa španielskych médií mal hrať.